Co jest przyczyną powstawania kamieni w wątrobie?..pasożyty?

To miejsce na Twoje opisy przygód z robalami, pytania, wymienianie się adresami lekarzy i gabinetów, które okazały sie pomocne. Jeśli znasz jakieś dobre metody walki z pasożytami, pisz o nich. Jeśli zauważyłeś u siebie jakieś niepokojące objawy, pytaj innych użytkowników forum. Być może ktoś będzie mógł ci pomóc.

Co jest przyczyną powstawania kamieni w wątrobie?..pasożyty?

Postprzez Mariusz N lut 17, 2008 3:38 pm

Roman: to co jest przyczyną powstawania kamieni w wątrobie?
Mariusz

Re: Co jest przyczyną powstawania kamieni w wątrobie?..pasożyty?

Postprzez escondidos Śr lut 20, 2008 6:38 pm

Moim zdaniem mogą być i jakieś martwe pasożyty i różne "osady mineralne", szczawiany, zastałe resztki rafinowanych tłuszczów... Pewnie się coś tam po kawałku przykleja, aż sie uzbiera. A wy jakie macie pomysły? wątroba przecież wiele osób potrafi boleć, a z niczego raczej nie boli.
escondidos

Postprzez Roman Pt lut 22, 2008 7:48 am

Nawet Clark nie wie,że przyczyną powstawania kamieni w wątrobie jest dieta beztłuszczowa( lub niskotłuszczowa).Żółć (może faktycznie z różnymi "dodatkami")prawie nie spływa i po prostu kamienieje.
Pośrednim dowodem jest fakt,że kamienie tworzą się zazwyczaj u osób na diecie beztłuszczowej (niskotłuszczowej).Upewnia mnie bardziej okoliczność,że po przejściu na diety niskowęglowodanowe (czyli średniotłuszczowe i wysokotłuszczowe) u 99% ludzi kamienie rozpuszczają się same.Trwa to od kilku tygodni do kilku miesięcy.Sprawdzone np. na tysiącach osób na diecie Kwaśniewskiego.
Roman

Postprzez slovak Pt lut 22, 2008 4:51 pm

Roman: znam osobę, która dość długo (pare ładnych lat) jest na diecie wysokotłusczowej (Kwaśniewskiego) i teraz ma usunięty woreczek żółciowy z nadmiaru kamieni. Był chory na sarkoidozę. Ściśle prezstrzegał zasad tej diety. Zatrzymało mu to proces choroby, ale nie powstawania kamieni. Więc to nie jest chyba tak do końca by to stwierdzić na 100%. Takich przypadków napewno jest o wiele więcej. Wydaje mi się że nie ma znaczenia czy się spożywa mniej tłuszczu czy nie. Może zrobimy badania? Jakby się uzbierała grupa różnych osób np. optymalni , to mozna by sprawdzić czy im tez wyłaża kamienie. U innego znajomego wyszły chociaż tez jest na tej diecie. i jak to wyjaśnić?
slovak

Postprzez robakzkomputera So lut 23, 2008 9:16 pm

Z czego powstają kamienie( a jst ich dużo mam za sobą kilkanaście oczyszczeń)różnie kombinują ,większośc twierdzi że jeżeli spożywamy produkty oddzielnie to kamenie nie powstają ja w to wierze,bo cały towar jest idealnie spalany ,natomiast jeżeli chodzi o dietę Kwaśniewskiego to nie ma nc bardziej głupiego,teraz ciągle się słyszy o szkodliwości tej diety podają media,już dr.Kinga Wśniewska Rokoszowska w książce ,,rewitalizacja czyli długowieczność,,20lat temu pisze o szkodliwości tej diety za przykład podała eskimosów jedzą tylko tłuszcze i są bardzo zdrowi do 40stki,ktoś podpowiedział że mają trudne warunki ,lecz takie same warunki mają ludzie gdzieś w tajdze a żyją po 90 lat żywią siętym co daje sezon co daje bóg a jest napisane,,jedzcie to co ja wam daję lato ,jesień itp. sezonowość,a inne od złego pochodzi i złego karmicie,,jakoś tak ten zły to robale i złogi.Jzeli chodzi o diety to p.Kinga prześledziła narody długo żyjące i te należy naśladować np.Hunzowie ,jeszcze są uwarunkowanie osobiste np.grupa krwi trzeba t5eż się zdać na intuicję.NO a co do kamieni to czytałem taką wersję że jeżeli wprowadzamu do organizmu coś co mu szkodzi organizm broniąc się wydziela śluz i ten śluz się potem zbija tworząc kamienie kałowe ,myślę że tak może być i przypadku wątroby;z życia można zaopserwować że jeżeli na coś chorujemy to śluz się pojawia więc coś wtym jest (mam na myśli katar ,zatoki ,plucie itp.)przepraszam za formę błedy alejestem otumaniony oczyszczaniami ,,cień jaskini,,
robakzkomputera

Postprzez yar So lut 23, 2008 10:47 pm

mariov napisał(a):Roman: to co jest przyczyną powstawania kamieni w wątrobie?

Ja uwazam tak: Pasozyty moga byc przyczyna powstania kamieni, ;) a jednak nie uwazam ze tylko oni sa za to odpowiedzialni. Mamy inne rzeczy takie jak ekologia, jedzenie, komputerowy sposob zycia (taki nieaktywny sposob zycia), jak pisze Clark ruznie plyny, dezodoranty, mydlo i dozu innyh agresywnyh substancij z jakimi mamy do czynienia. :!: :!: :!:
yar

Postprzez Roman Cz lut 28, 2008 8:26 am

Wg książki Clark organizm tworzy kamienie po to by ograniczac przenoszenie sie pasożytów do innych organów,ale wydaje mi sie to mało prawdopodobne.
Wyjątki są od każdej reguły.Też znałem optymalnego,któremu tworzyły się kamienie szczawianowe.Okazało się,że "ślepo" wierzył w odkwaszanie organizmu buraczkami.To prawda,że odkwaszają,ale jadł je za często.A one zawierają "końską" dawkę kwasu szczawiowego.Po ich drastycznym ograniczeniu..kamienie zaczęły się zmniejszać.
Ale to nie zmienia faktu,że zasadniczo na tłustej diecie kamienie (wszystkie) się rozpuszczają.Nie jestem łatwowierny.Byłem w kilku miastach w kołach optymalnych i przeprowadzałem wywiady,które to potwierdziły.Ale metoda czyszczenia wątroby (i oczywiście woreczka żółciowego) z kamieni jest wygodniejsza,bo trwa półtorej doby.Ale potwierdza ona rację Kwaśniewskiego,bo w niej stosuje się pół szklanki oliwy,czyli tłuszczu.Tylko,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ze nieraz trzeba ją przeprowadzać kilka razy.
Roman

Postprzez slovak Cz lut 28, 2008 11:47 am

Może i cos w tym jest. W organizmie tworzą się przecież różnego rodzaju kamienie.
slovak

Postprzez Roman Cz lut 28, 2008 4:01 pm

Tak.Kamieni nerkowych zidentyfikowano osiem rodzajów (do tej pory).
Roman

Postprzez slovak Cz lut 28, 2008 11:02 pm

Hm ja myślalem ze tylko 4. To widac potrzeba więcej specyfików pewno
slovak

Postprzez escondidos Pt lut 29, 2008 12:03 am

A jakie to typy?
escondidos

Postprzez robakzkomputera N mar 02, 2008 8:41 pm

http://www.kregoslup.polbox.pl/pages/oc ... alanie.htm na tej stronie jet jak powstają kamienie w jelitach,może tak też powstają w wątrobie,dietę Kwaśniewskiego można porównać do żywienia rozdzielnego ,skoro mamy tylko tłuszcze to żołądek ma mniej pracy nie ma mieszanki zasadowo kwasowej jest kwas wtedy łatwo trawimy organizm się oczyszcza lecz z czasem brak jest innych elementów i pojawiają się choroby ,uważam że to bzdura a najlepszą dietą jest sposób życia i jedzenia Hunzów ,uczmy się od narodów długo żyjących i nie wymyślajmy ,praw natury nie oszuka
robakzkomputera

Postprzez wiederkehr Pn mar 17, 2008 9:30 am

Co do Eskimosow chce tylko dodac, ze jeszcze w 19 wieku byl to jeden z najzdrowszych i dlugowiecznych narodow. W/g Stefansona - antropologa, ktory zyl na poczatku xx wieku wsrod Eskimosow srednia wieku jesze pod koniec XIX w. byla ok. 100 lat. Dopiero nasza cywilizacja,ktora przyniosla im weglowodany, domy z betonu, szczepionki, nowe bakterie, wirusy i skazenie rodowiska ich zniszczyla. To sama stalo sie z mieszkancami Australi.
Ja nie bronie diety Kwasniewskiego, bo z moich doswiadczen wynika, ze zlote proborcje nie sa wcale optymalne i wszyscy znani mi optymalni musieli te proporcje skorygowac aby przezyc (ze mna wlacznie) i wprowadzic wiecej weglowodanow. Kwasniewski podaje, ze ok. 30 % energii powinno pochodzic z weglowodanow, a 70 % tluszczy. Natomiast z proporcji, ktore podaje gramowo wynika, ze ok. 5% energii jest z weglowodanow. Ludzie ktorzy stosuja ta gramowa proporcje prawie wszyscy maja po kilku miesiacach takiego zywienia problemy. Faktem jest natomiast, ze tluszczem zadne pasozyty nie moga sie wyzywic. Zatem niskoweglowodanowe diety sa niewatpliwie zdrowsze. I niewatpliwie wazne jest jakie weglowodany sa jedzone (Kwasniewski nie przyklada duzej wagi do jakosci weglowodanow). LOGI piramida opracowana w 90 latach przez naukowcow amerykanskich jest w zasadzie najlepsza wskazowka dla zdrowego odzywiania. Tluszcze oraz weglowodany o niskim indeksie glykemicznym i bialka zwierzece sa podstawa tej piramidy.
Niestety nie mam pojecia co jest przyczyna powstawania kamieni zolciowych. Przypuszczalnie jest wiele faktorow, ktore maja wplyw na ich powstawanie, ale wszystkie maja zwiazek z zywieniem.
wiederkehr

Postprzez slovak Cz mar 20, 2008 10:56 pm

wiederkehr napisał(a):Faktem jest natomiast, ze tluszczem zadne pasozyty nie moga sie wyzywic. Zatem niskoweglowodanowe diety sa niewatpliwie zdrowsze.

wiederkehr: jestes na optymalnej diecie?
Nie jestem do końca przekonany do tego. Pasożyty potrafią się żywić hormonami nie musza mieć tłuszczu :) Zywią sie równiez witaminami itp...
slovak

Postprzez wiederkehr Pn mar 24, 2008 11:01 am

To prawda co piszesz - pasozyty moga wyzywic sie bialkiem i weglowodanami. Dlatego dieta optymalna nie zastapi kuracji odrobaczajacej. Obecnie od juz conajmniej 5 - 6 lat nie jestem na diecie optymalnej - po dwoch latach stosowania tej diety musialam zmienic proporcje i zrezygnowac z diety Kwasniewskiego i przeszlam na niskoweglowodanowe odzywianie, ale bardzo rozniace sie od diety optymalnej. Dzieki moim problemom na diecie optymalnej poznalam duzo innych optymalnych z problemami i mam do dzisiaj kontakt z optymalnymi (a raczej obserwuje jak powoli zmieniaja proporcje w strone zwiekszania weglowodanow i zwracania uwagi na jakosc weglowodanow i usiluja przy tym nie podwazyc autorytetu pana Kwawniewskiego).
Natomiast niewatpliwie jedna z najlepiej wywazonych diet (raczej sposobu odzywiania) i dostosowanych do indywidzalnych potrzeb czlowieka jest metabolic-balance (opracowany w DE, ale w PL tez juz znany) oraz dobra wskazowka sa tez ksiazki Montigniaca.
Jedno jest pewne - ze wszystkie gotowe produkty, przemyslowo przygotowane: kotlety, zupy, przyprawy, pizze,lody itd. zawieraja zwiazki chemiczne nie strawne dla czlowieka, ale strawne dla pasozytow. Rowniez wedliny (szczegolnie te robine w/g EU norm) sa bardzo niezdrowe. Oba wyzej wymienione sposoby odzywiania polecaja jako srodki spozywcze tylko zywnosc swieza, nie spreparowana przemyslowo i tylko weglowodany o niskim ilorazie glykemicznym. (LOGY Pyramide).
wiederkehr

Postprzez Roman Wt mar 25, 2008 8:23 am

Różne dodatki do żywnoścći i chemikalia (często nieświadomie wprowadzane do organizmu)ułatwiają "przyczepienie się" pasożytów do organizmu.
Faktycznie niektóre pasożyty potrafią nas "okradać" z witamin.Np.u niektórych osób znaleziono glisty,które były czerwone od swojego "przysmaku" witaminy B12.
Wydaje mi się,że nie warto toczyć dyskusji o to jak powstają kamienie.Ma to związek z odżywianiem i na tym koniec.Najważniejsze jest przeciez to,że potrafimy te kamienie usuwac.I to za półtorej doby.W książce Clark "Kuracja życia" na samym końcu jest podana kuracja oczyszczania wątroby.Są też inne.Ale ten sposób jest skuteczny,gdyż wypróbowaliśmy to na wielu osobach.Z kałem wychodziły kamienie.U jednej pani nawet wg jej relacji jeden z kamieni był około czterocentymetrowy.Ból wcale nie był dokuczliwy.Kurację oczyszczania wątroby wg Clark mozna znależć również w necie.Zamiast się głowić jak powstają po prostu je usuwajmy.
Roman

Postprzez escondidos Śr lip 16, 2008 9:18 pm

Roman, zaciekawiła mnie informacja o tych czerwonych glistach? Skąd ona pochodzi?
escondidos

Postprzez Roman Cz lip 17, 2008 5:04 pm

Podała to dr Clark w książce "Kuracja życia".Ponadto w miesięczniku "Optymalnik"(bodajże listopad 2003) dr Wróbel podawał przykład "trudnego" pacjenta,który miał okropnie żanizony poziom B12 w surowicy krwi.Aplikowano mu niesłychanie duże dawki (1000 gamma chyba).I były trudności w zbliżeniu się do jej dolnej normy.
Roman

Postprzez Mona Śr paź 22, 2008 6:57 pm

Witam wszystkich, a ja mam pytanie czy ktoś z forumowiczów stosował kurację oczyszczającą wątrobę dr Clark, czy ta kuracja była poprzedzona oczyszczaniem jelit i nerek i jakie były dolegliwości (jeśli w ogóle były). Pytam bo ja nie mam woreczka żółciowego, został mi wycięty właśnie z powodu kamieni:( i podczas stosowania kuracji Siemionowej przeciw pasożytom ciężko mi było znieść pestki + siarczan magnezu. Mam też taką uwagę, że Nieumywakin podaje istotny fakt, że osoby po 40-50 r.ż przy stosowaniu kuracji oczyszczającej wątrobę nie powinny przekraczać dawki 100 ml oleju bo grozi to szokiem kardiologicznym. I najlepiej pić ten olej z podgrzanym kefirem lub zsiadłym mlekiem. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Mona

Postprzez Roman N lis 02, 2008 6:11 pm

Znam sporo osób,które stosowały czyszczenie wątroby.Ale wszyscy bez wcześniejszego oczyszczania nerek.Tylko jedna osoba miała słabszy stan nerek.Ale w żadnym przypadku nie było komplikacji.Wielu wcześniej użyło zappera 1 dzień .Niektórzy kilka dni.Clark zaleca użyć zappera przez siedem poprzedzających dni.Bo po zabiciu pasożytów kamienie z wątroby łatwiej się uwalniają
Roman

Następna strona

Powrót do PASOŻYTY