Jak przyrządzić odżywkę uniwersalną lub prawie uniwersalną?

Jeśli masz przepisy kucharskie na zdrowe potrawy (np. kuchni rozdzielnej czy wegetariańskiej), możesz się podzielić ciekawymi patentami na dania narodowe lub znasz miejsca, gdzie można kupić dobre produkty spożywcze, pisz tutaj.

Jak przyrządzić odżywkę uniwersalną lub prawie uniwersalną?

Postprzez RMB So lut 07, 2009 1:11 pm

Chodzi mnie głównie o związki mineralne bo witaminy łatwo się psują i są drogie i aminokwasy też są drogie.Oczywiście odżywka powinna zawierać związki wszystkich ważnych mikroelementów.Oczywiście wielu stwierdzi że powiniem iść do aptewki.ale niestety jak słyszałem tam są oszuści :evil: .I np. pisza że 2 tabletki dziennie wystarczą a w rzeczywistości jest to 10% zapotrzebowania dziennego .Gdybym sam przyrządził bym mógł dawki dostosować do swoich wymogów ;) .Niestety jest "mały" problem :x .Związki niektórych pierwiastków niezbędnych do życia są nazywane TRUCIZNAMI i przyznam częściowo im rację bo zwykle dużo nie trzeba aby się otruć niektórymi z nich :evil: .Z tym że to przesada bo np. w domu mógłbym wyprodukować domowymi sposobami np. cyjanki :twisted: .Na wstępie myślę o przygotowaniu odżywki ze związków: wapnia,magnezu,potasu,germanu,wanadu,molibdenu,cynku.Ale chyba związki żelaza by mogły w tej mieszance ulec niezbyt korzystnym przemianom.A jeszcze chciałbym się spytać co zrobić aby odżywka ze zwiazków krzemu była przyswajalna bo raczej piasek nie pomoże w tym celu :x ?
RMB

Re: Jak przyrządzić odżywkę uniwersalną lub prawie uniwersalną?

Postprzez Dorka So lut 07, 2009 4:08 pm

Jezu! Ty chyba okradłeś szkolną pracownię i zaczynasz zabawiać się w młodego, domowego chemika, bo trudno powiedzieć w farmaceutę :shock:
Dorka

Postprzez RMB So lut 07, 2009 4:39 pm

Nie okradłem :P .Po prostu w aptece bzdury pisza i mojej produkcji by byla pewniejsza i bym mógł ją dostować do moich potrzeb :lol: .Niestety ale jak napisali że"trucizny" to na zakup trzeba mieć zezwolenie :evil: .A kto by chciał to brać do trucia:P ?Teraz modny jest polon :lol: .A w ogóle czy można bez problemu 1 zrobić :roll: ?Wiem że niektóre w reakcjach tworzą substancje nieprzyswajalne w organiźmie :evil: .Dodam jeszcze że w produktach spożywczych może być bardzo mało niektórych związków np. jak się w kółko nawozi tylko nawozami npk to później czego innego zaczyna brakować i rośliny mało tego mają :x .
RMB

Postprzez bies.. Wt lut 17, 2009 1:40 am

RBM......nie wiem czego oczekujesz,ale chyba czekasz na COD :lol:.No to bedziesz jeszcze dlugo,dlugo,dlugo czekac ale czy sie go doczekasz to nie wiadomo :?: :?: :?:
Wszystko juz dawno jest,a ze my mamy filcowe okulary i nic innego nie widzimy jak tylko to co oferuje nam PRZEMYSL :twisted: spozywczy :twisted: chemiczny :twisted: miesny :twisted: cukierniczy itd to trudno sie dziwic,moze oni cos wymysla :?:
:idea: Czy zwierzetom zyjacym na wolnosci tez potrzeba takiej odzywki jak Tobie????? Tyko nie mow ze My nic nie mamy wspolnego z nimi :geek:dobrze ze one nie maja "rozumu"tak jak My tylko instynkt.Jak wygladala by piekarnia,szpital,rzeznia,cukiernia itd. w ich wydaniu :D
bies..

Postprzez helfi Cz paź 07, 2010 10:18 am

hmm... faktycznie brzmi to jak jakiś doktor Jekyll czy Mr Hyde :D

polecam Ci jednak witaminy i minerały w postaci naturalnej, a nie chemicznych mieszanek raz o niewiadomym składzie, a dwa wykonanych samodzielnie... to jest po prostu niebezpieczne dla zdrowia! co do krzemu, to też chyba lepiej jednak nie piasek, ale np. kasza jaglana, która ma bardzo dużo tego składnika w sobie, a wpływa on świetnie na wygląd i kondycję całego organizmu. Najważniejsze moim zdaniem to jednak jest, żeby dieta była jak najbardziej zróżnicowana i składała się z produktów jak najmniej przetworzonych. pozdrawiam i powodzenia Chemiku! :D
helfi

Powrót do Zdrowa Kuchnia