O zdrowym żywieniu ogólnie-zwłaszcza o truciznach w nim

Jeśli masz przepisy kucharskie na zdrowe potrawy (np. kuchni rozdzielnej czy wegetariańskiej), możesz się podzielić ciekawymi patentami na dania narodowe lub znasz miejsca, gdzie można kupić dobre produkty spożywcze, pisz tutaj.

O zdrowym żywieniu ogólnie-zwłaszcza o truciznach w nim

Postprzez RMB So lut 07, 2009 1:17 pm

Do najgroźniejszych trucizn w pożywieniu zalicza sie wiele sztucznych dodatków: np."aspartam",sacharyna-w słodzikach,azorubina,tetrazyna.Jest jeszcze sporo innych.
Poza tym-gdzieś widziałem artykuł że należy stosować w pożywieniu w większości przypadków dawki witamin i soli mineralnych 2 razy wyższe niż polecane.Myślę ze to w wielu przypadkach(poza ilością energii :lol: ) jest dobrym pomysłem ;) .
RMB

Re: O zdrowym żywieniu ogólnie-zwłaszcza o truciznach w nim

Postprzez helfi Pn paź 04, 2010 11:10 am

hmm... no to to jest wyczerpująca wypowiedź, muszę przyznać hehe :D tyle w nim prawdy i informacji zawarłaś:D ale w sumie co najważniejsze, że jest to wszystko prawda, prawda i tylko prawda! tylko uważałabym z podawaniem tej informacji o witaminach, może ją sobie za bardzo do serca wziąć grupa ludzi, którzy przyjmują je w tabletkach i zacząć przez to przyjmować po prostu 2 tabletki zamiast 1, a to już jest szkodliwe i to nawet bardzo, można rzec, bo w końcu to sama chemia i syntetyki, więc nie można absolutnie z nimi przesadzać , a wielu ludzi zapomina o tym...
a odnośnie szkodliwości aspartamu, to w necie są miliardy wręcz informacji na ten temat, także też uważam, że warto się zapoznać... żeby wiedzieć czego absolutnie najlepiej unikać o.O
helfi

Re: O zdrowym żywieniu ogólnie-zwłaszcza o truciznach w nim

Postprzez bies.. Wt sty 18, 2011 1:05 pm

Mysle ze to bedzie odpowiednie miejsce na ten link o wspanialym tytule

"Zanim przeklna nas Dzieci"

http://prawdaxlxpl.wordpress.com/ zanim przeklna nas dzieci/
bies..

Powrót do Zdrowa Kuchnia