Dieta Dr Werthmanna

Jeśli masz przepisy kucharskie na zdrowe potrawy (np. kuchni rozdzielnej czy wegetariańskiej), możesz się podzielić ciekawymi patentami na dania narodowe lub znasz miejsca, gdzie można kupić dobre produkty spożywcze, pisz tutaj.

Dieta Dr Werthmanna

Postprzez szliwa Pt maja 15, 2009 12:10 pm

Polecam zapoznanie się z tą dietą i poproszę o opinie.
Pozdrawiam
szliwa

Re: Dieta Dr Werthmanna

Postprzez soel Pt maja 15, 2009 1:17 pm

Jak dla mnie - dieta, w większości zaleceń, dziwaczna. Podpisałabym się obydwoma rękoma pod wskazaniem żeby zrezygnować z mleka, ciast, ciasteczek i cukru. W niektórych sytuacjach na pewno należy czasowo ograniczyć lub nawet zrezygnować z jajek. Nie wyobrażam sobie jednak rezygnacji ze świeżych warzyw i owoców. Pewnie, że przy niektórych problemach gastrycznych, trzeba podchodzić bardzo ostrożnie i czasem w pierwszym okresie być może faktycznie jeść gotowane, ale w moim pojęciu najkrócej jak to możliwe. Bez świeżych warzyw i owoców nie ma enzymów - niezbędnych dla utrzymania organizmu w zdrowiu, Także zalecenie spożywania produktów sojowych jest wątpliwe. Dieta Gersona absolutnie je wyklucza (a wg mnie jest to dieta sprawdzona).
soel

Postprzez szliwa Pt maja 15, 2009 3:56 pm

Witaj soel
Nie znam diety Gersona - poczytam sobie na jej temat.
Moje dziecko dostało takową dietę do przeprowadzenia ze względu na grzybicę układu pokarmowego i drożdżaków. Dodatkowo zostały wykryte różne alergie, niedoleczone oskrzela i toksyny po wybiciu glisty psiej u Pana Igora, dieta ta ma mu pomóc doprowadzić organizm do równowagi + leki homeopatyczne i izopatyczne + biorezonans.
Zastanawia mnie dlaczego produkty sojowe są odrzucane przez Gersona... Jeszcze nie spotkałam się z taką opinią...
Hm... Człowiek całe życie się uczy.
szliwa

Postprzez soel Pt maja 15, 2009 5:36 pm

Witaj szliwa. Co do produktów sojowych (w tym tofu, mąki, sosów) Charlotta Gerson pisze, że wszystkie rodzaje tych produktów zawierają substancję blokująca przyswajanie składników odżywczych, soja ma też wysoką zawartość tłuszczy. Poza tym podejrzewana jest o to, że stymuluje nowotwory złośliwe. Oprócz tego (ale to już moja uwaga) większość (o ile nie wszystka) jest modyfikowana genetycznie.
soel

Powrót do Zdrowa Kuchnia