Chudnac Zdrowo

Dział ten poświęcony jest sposobom na zdrowe schudnięcie i utrzymanie prawidłowej wagi ciała. Zapraszamy do dzielenia się swoimi doświadczeniami. Mogą one dotyczyć sprawdzonych diet niskokalorycznych, suplementów diety i ćwiczeń fizycznych.

Chudnac Zdrowo

Postprzez bies.. N sty 18, 2009 5:13 pm

.....z wlasnego doswiadczenia,bez jojo efektu-czyli przybraniu podwujnie po zakonczonej kuracji.Najpierw powinnismy wiedziec ze nasz organizm to nie smietnik i tez ma swoje cykle,ktore powinnismy respektowac,gdyz chodzi o nas i o nasze zdrowie.
od4°°do12°°proces wydalania-przyjmowanie tylko lekko stawnego posilku-woda,soki owoce+warzywne,warzywa,herbata
od12°°do20°°przyjmowanie pokarmu-surowe warzywa pod kazda postacia+np.:mieso,ziemniaki,kasze,makarony,zadnych zup-jezeli jusz to tylko
zupy zmiksowane jako danie
od20°°do4°°proces trawienia-przyjmowanie tylko lekko strawnego posilku-woda.soki owocowe+warzywne,owoce,warzywa,herbata
Podczas posilkow NIE pijemy NIC,po posilku NIE pijemy NIC,az dopiero po 2-ch godzinach.Jest bardzo wskazane pic przed
posilkiem 1lub2 szklanki wody.Zadnych kaw,czarnych herbat,akocholu pod zadna postacia,slodyczy,bialego cukru,bialej soli jodowanej.Oczywiscie nie od razu,spokojnie i powoli.Zmiany najpierw powinny zajsc w glowie,wowczas nie bedzie zadnych trudnosci co i jak.MY musimy wiedziec czego pragniemy i jaki mamy CEL.
Strach to najgorszy doradca w WSZYSTKICH kwestiach naszego zycia,jezeli sobie to uzmyslowimy to wowczas dopiero
bedziemy szczesliwi i zaczniemy calkiem innymi oczyma patrzec na swiat.Jak myslimy,jak jemy,jak wygladamy tacy tez
JESTESMY.
bies..

Re: Chudnac Zdrowo

Postprzez Roman Pt sty 23, 2009 9:52 pm

Praktyka pokazała,że najskuteczniejszą metodą odchudzania jest stosowanie,którejś z diet niskowęglowodanowych. W dodatku jest to naturalny sposób odchudzania bez odczuwania głodu."Dodatkowo" na tych dietach następuje ustępowanie prawie wszystkich chorób.(W tym uznawanych za nieuleczalne).
Sugerowanie,że najzdrowsza jest kuchnia podobna do vege jest niestety formą sekciarstwa dietetycznego.Organizm został wszechstronnie zaprojektowany i ma możliwość przetwarzania różnych składników odżywczych spożywanych w różnych proporcjach.Ale praktyka XX wieku wykazała jak wyżej.
Roman

Postprzez efka So sty 24, 2009 12:49 pm

jasne, ja też nie mogłabym być na samym 'zielonym' ....zdechłabym w pierwszym miesiącu ;) !
jednak to co napisał bies jest, ok! a dlaczego? a dlatego, że mi to trąci Diamondami! jedzenie wszystkiego odpowiednio łącząc.....zresztą wielu lekarzy (nie naszych) taki sposób odżywiania promuje! sama byłam na tej 'diecie' dwa lata....pracochłonne, ale skuteczne! - i mogłam jeść moje żebereczka :D !
Staram się teraz tak jeść od pewnego czasu (dokładnie od skończenia oczyszczania Siemionowej) ale ciągle czuję się głodna....muszę jeszcze trochę poczekać bo mój żołądek koniecznie domaga sie ciężkiego sosu z ziemniakami i mięchem....a figę! ;)
efka

Postprzez bies.. N sty 25, 2009 12:14 am

Roman- piszesz to dla siebie albo dla innych? :o Probujesz tym wpisem wprowdzic innych w blad? Nasz organizm niestety nie jest wszechstronnie tak zaprojektowany ze wszystko co spozywamy jest on w stanie przetworzyc Jezeli by tak bylo nie istnialy by zadne choroby!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja pisze to z wlasnego doswiadczenia a nie za jakis publikacji !!!!!!!!!!!!!!!!!
Postaram sie nastapnym razem podac wam wszeystkim pare tytulow dobrych Ksiazek :P
bies..

Postprzez Roman N sty 25, 2009 11:50 am

Bies!Nie można innym przypisywać niewłaściwych pobudek.Stwierdziłem tylko obiektywną prawdę biochemiczną.Organizm oczywiście nie potrafi przetworzyć ton pokarmu.Ale ja nie pisałem o ilości pożywienia.Napisałem o różnorodności składników spożywczych,które organizm potrafi przetwarzać.Podstawowe składniki to białka,tłuszcze,węglowodany,witaminy,makro i mikroelementy.Organizm potrafi przetworzyć białko na węglowodany a węglowodany też przetworzy na tłuszcze.Ale białka organizm nie wytworzy ani z tłuszczy ani z węglowodanów.Bo białko zawiera w sobie atom azotu.Dlatego białko trzeba ciału dostarczać ciągle.To podstawowa zasada prawidłowego odżywiania.I wogóle podtrzymywania życia i zdrowia.
Przy spalaniu węglowodanów zachodzi kilkanaście reakcji biochemicznych.Przy spalaniu tłuszczów nasyconych zachodzą tylko dwie reakcje.Spalanie tłuszczy powoduje więc ogromne zmniejszenie zapotrzebowania na witaminy.Organizm pracuje na wolniejszych obrotach.Pośrednio potwierdza to fakt,że osoby na dietach niskowęglowodanowych (tym samym spożywające więcej tłuszczów)mają temperaturęb ciała obniżoną o kilka kresek.Niektórzy nawet ponad pół stopnia Celsjusza.
A w tym,że pokarmy mają być jak najmniej pzretworzone przemysłowo to na pewno jesteśmy zgodni.
Przypomnę tylko,że wszystkie owoce i warzywa zawierają głównie węglowodany.
Roman

Postprzez bies.. N sty 25, 2009 3:47 pm

Co to sa niewlasciwe pobudki-PRAWDA :?: Ten caly balagan weglowodowy jest normalnemu czlowiekowi do niczego nie potrzebny,gdyz nikt nas tego nie nauczyl.Jedynie wprowadza zamet w glowie,a mowiac prawde jakiemu czlowiekowi jest to do czegos potrzebne-ZADNEMU.Jedynie tylko tym ktorzy z tego balaganu maja korzysci i to kolosalne,a kim oni sa to ja juz wiem i inni moze rowniez,a jak jest z Toba?Wszystkie owoce,warzywa i ziola to najzdrowsze pozywienie dla NAS wszystkich.Zywe daje zycie,a martwe powolna smierc.Co potrafi z tego wszystkiego zrobic nasz organizm powinno nam dac duzo do myslenia,gdyz tylko zdrowie i szczesliwe zycie daje nam najwieksze zadowolenie,czy takie prowdzimy zajadajac sie tymi wszystkimi wspanialosciami,ktore nam oferuje dzisiejszy PRZEMYSL spozywczy :?: Moze tez pragna umocnic swoja pozycje serwujac nam skomplikowane wywody jak,co i kiedy mamy spozywac i co jest najzdrowsze do napelniania tylko swoich kieszeni.My jak owieczki wierzymy w te wszystkie naukowe bzdury,gdyz pod tym wszystkim podpisuja sie znani ludzie nauki(oczywiscie dla kasy),gdyz sa na uslugach tych wszystkich firm produkujacych dla nas ZDROWA ZYWNOSC.Czy nie jestesmy zbyt naiwni wierzac w to wszystko :?: :?: :?Tak naprawde kogo obchodzi,czy jego temperatura jest o pol stopnia wyzsza lub nizsza,jedynie tego co sie tym zajmuje.A na zakonczenie jeszcze dodam,ruch na swierzym powietrzu potrzebny jest naszemu organizmowi,a nie objadanie sie produktami nie wiadomego pochodzenia i siedzenie godzinami przed bogiem-telewizorem.
Dluzsze prowadzenie rozmow przez telefony komorkowe,(ktore maja juz dzisiaj dzieci w przedszkolu) powoduje podwyzszenie temperatury,a to nikogo nie interesuje,zachorowalnosc na raka w Polsce-jedna z najwyzszych w Europie? O czym my tutaj mowimy :?:
bies..

Postprzez bies.. Pt lut 06, 2009 3:16 am

...znalazlem pare pozycji ksiazek na niemieckiej stronie,oto link
http://www.roh-essen.de/Buecher:_:13html
http://www.rohkostszene.de/rihkostbueche-t222.html
mysle ze to narazie wystarczy :lol:
Autorzy niektorych ksiazek napewno sa dostepne rownierz w j.angielskim,naprawde wartosciowe pozycje,przyjemnej lektory ;)
Ostatnio edytowano Wt lut 17, 2009 1:47 am przez bies.., łącznie edytowano 1 raz
bies..

Postprzez RMB So lut 07, 2009 12:53 pm

"Wszystkie owoce,warzywa i ziola to najzdrowsze pozywienie dla NAS wszystkich"
Pod warunkiem że nie są"przyprawione" różnymi świństwami jak nawozy(z tych to tylko związki azotu są szczególnie groźne więc poza tym to nawet jak się przesadzi to nie powinno zaszkodzić),ale co gorsze środki ochrony roślin(te bywają często bardzo groźne,mało jest bezpiecznych),hormonami i antybiotykami i podobnymi dodatkami(te mogą być bardzo niebezpieczne),zanieczyszczeniami(te też moga być groźne).
Ostatnio edytowano Pn lut 16, 2009 9:38 pm przez RMB, łącznie edytowano 1 raz
RMB

Postprzez bies.. So lut 07, 2009 11:15 pm

Hormony,antybiotyki i rozne inne dodatki sa w przetworach miesnych,pieczywie,ciastach,serach,przetwory mleczne.itd.Chemia jest rowniez w wszystkich warzywach,owocach i ziolach,jednak nie tak szkodliwa jezeli spozywamy ja na surowo.Mamy tez wybor-bio produkty. :lol:
bies..

Postprzez escondidos N lut 15, 2009 9:59 pm

A co myślicie o ozonowaniu żywnosci? Słyszałem, że nawet jak jabłko czy jakieś inne owoce są spryskane chemią czy woskowane, to ozon rozwala wiązania w takich substancjach i rozkłada je (spala) do prostszych, już nieszkodliwych. No i podobno super ozonowanie lodówki działa – znikają wszelkie smrody i poprawia się świeżość produktów.
escondidos

Postprzez RMB Pn lut 16, 2009 9:40 pm

Może ozonowanie pomoże na zanieczyszczenia ale niestety niszczy witaminy i białka i praktycznie wszystko poza atomami :roll: .
RMB

Postprzez bies.. Wt lut 17, 2009 2:04 am

Tak naprawde nie wiem co jeszcze wymyslicie,aby wszystko robic i nic nie robic. :D
Jedni tylko wymyslaja,a inni tylko kupuja i juz nic innego nie potrafia.Pozbawiono ich myslenia dajac im takie zabawki jak telewizja,setki bzdurnych czasopism,gry komputerowe,widowiska sportowe itd :geek: po prostu zajac ich calkiem czyms innym,a my bedziemy dalej spokojnie robic co do nas nalezy.Niszczyc tak powoli jak do chwili obecnej,naprawde piekna perspektywa :lol:Zyc i nie umierac :roll:
bies..

Postprzez helfi Pt paź 01, 2010 1:48 pm

hmm... to i ja się wypowiem, zarówno z własnego doświadczenia, ale i też po lekturze miliarda chyba różnorodnych książek o żywieniu (żeby ktoś nie zarzucił mi niekompetencji :D)
najważniejsze przy odchudzaniu jest tak naprawdę... zachowanie umiaru, ot i co. umiaru we wszystkim, co oznacza, że tak naprawdę powinnismy jeść wszystko, tylko w małych ilościach. Bo nawet jak przez jakiś czas pobędziemy sobie na jakiejś diecie, np. niskowęglowodanowej czy beztłuszczowej czy jakiejkolwiek jeszcze innej, to przyjdzie czas, że organizm i tak się upomni o swoje i nie daj Boże zaczniemy pochłaniać tonami wręcz produkty pełne tego składnika, którego akurat sobie w diecie odmawialiśmy... a potem... potem to już tylko jojo zostaje niestety... :S
wiem z własnego doświadczenia, jeszcze bardziej niestety... więc pewnego czasu sięgnęłam po prostu po sport, pływanie 2-3 razy w tygodniu + jogging 2-3 razy i waga zleciała sama w sumie :D pozdrawiam i 'przyjemnego' odchudzania! :D
helfi

Postprzez loczek Wt sty 11, 2011 4:01 pm

Ot i cała prawda o odchudzaniu , schudłem 60 kg 5lat temu w taki właśnie sposób i nie ma efektu yoyo , czyli

1. Jemy wszystko ale w znacznie mniejszych ilościach
2. Sport , sport i jeszcze raz sport - ruch to zdrowie!
loczek

Postprzez bies.. Pt sty 14, 2011 12:17 pm

No pieknie sobie radzicie,ale jest jedno ale.
Ile pracy i czasu trzeba w to wlozyc to tego nikt z Was juz nie widzi.
Macie tez racje najtrudniej jest zrezygnowac z swoich przyzwyczajen,a nie mowie juz co powiedza inni.
Tak trzymac, ostatnio nawet publicznie sie mowi ze zjadamy od 2 do 6 kg czystej chemi,ktora jest systematychnie dodawana do NASZEGO codziennego wspanialego pozywienia .
Tylko sie cieszyc ze wszystko mozemy dalej jesc i cwiczyc sport.
BRAWO
bies..

Postprzez albert Wt wrz 27, 2011 9:57 am

Żaden proces odchudzania nie będzie skuteczny , jeśli nie będzie połączony z uprawianiem sportu , nie ważne jakiego, ważne żeby się ruszać inaczej efekt yoyo mórowany .
albert

Postprzez admin Wt wrz 27, 2011 8:38 pm

nawet sumo? :)
admin
Site Admin

Postprzez seanpualholmes Śr maja 02, 2012 8:29 am

I have just joined and I hope I will learn a lot of new information here.
I admire the valuable information you offered in your article. Excellent submission very good post.Keep posting thumbs up.

High School Diploma
seanpualholmes

Postprzez anecia-78 N lip 15, 2012 9:32 pm

Zgadzam się z tym, że nie wystarczy po prostu mniej jeść. To jest droga w jedną stronę - prowadzi do anoreksji, bo zawsze możnaby w ten sposób mówić, że trzeba jeść jeszcze mniej.

Poza tym trzeba pamiętać, że jedząc mniej niż potrzebujemy, mamy po prostu mniej energii, więc co to za życie, jeśli będziemy w stanie jedynie wegetować?

Uważam, że trzeba odżywiać się racjonalnie. Przede wszystkim unikać żywności wysokoprzetworzonej. Unikać mieszania grup pokarmowych oraz jeszcze kilka prostych zasad zdrowego żywienia, o których mówi GIllian McKeith. Warto się z nimi zapoznać i zapamiętać. Dzięki temu człowiek niepotrzebnie się nie męczy np. odmawiając sobie czegoś, a jednocześnie robi jakieś kompletne głupstwa i rujnuje swój wysiłek. I należy czytać listę składników na etykiecie przed zakupem. Sklep Gillian np. oferuje masę zdrowych i niełatwych do kupienia gdzie indziej produktów. I to zgodnych z dietą Gillian McKeith.

No i pamiętajcie o jakimkolwiek ruchu - nie da się chudnąć na kanapie. Najlepiej 3-4 razy w tygodniu + w każdym możliwym momencie dnia. Zresztą - ruch pozwala nam zachować dobrą kondycję, co również jest elementem zdrowia i zdrowego stylu życia.
anecia-78

Postprzez Mamamateusza Śr gru 12, 2012 1:10 pm

Mniej i z większymi pokładami zdrowego rozsądku:)
Ja do tego zdrowego odchudzania dorzucam od jakiegoś czas zieloną kawę i musze przyznać, że to był super pomysł z jej zakupem. Kurację wzięłam na 70 dni więc bez jakiegoś mega gwałtownego szoku no i dziecko nie sięga mi po to, bo jak chciałąm kiedyś kupić tabletki na odchudzanie to niestety mały się dobierał.
A tak - super!
Polecam:www.greencoffee800.pl
Mamamateusza

Powrót do Chudnąć Zdrowo