Efekty stosowania chlorku magnezu

Efekty stosowania chlorku magnezu

Postprzez best_iren So sty 16, 2010 4:22 pm

W dniu przeczytania o zdrowotnych właściwościach chlorku magnezu zaraz zadzwoniłam do znajomego mi laboratorium chemicznego i poprosiłam o udostępnienie mi choć trochę chlorku magnezu cz.d.a., celem wypróbowania na sobie. Zaraz od następnego dnia rano rozpoczęłam suplementację tym chlorkiem. Brałam niewielką ilość 'na końcu noża' ;) ale za to 3-4razy w ciągu dnia, wraz z mężem. Miałam do tej pory sen jak zajączek, wstawałam kilkakrotnie z moczem (prawie że kropelką). Nad ranem byłam wykończona każdą nocą. Po dwóch nocach, przespanych w okresie suplementowania (naprawdę przespanych), w których wstawałam tylko ze trzy razy, a mocz w tym czasie miałam tak mętny, że wyglądał jakbym dolała mleka, nastąpiła zmiana. Zaczęłam spać dokładnie calutką noc. Budziłam się wczas rano gdzieś 7.00 lub 7.30, ale tak wypoczęta, wyspana, że już nie potrafiłam zasnąć, a wręcz chciało mi się wstawać i coś robić (cokolwiek). Co ciekawe kiedy budziłam się rano nie miałam uczucia, że szybko, koniecznie muszę zaraz iść do toalety, nie było takiego rozpierającego uczucia bólu, że trzeba oddać mocz. Kiedy już byłam tam, okazywało się, że w pęcherzu było bardzo dużo tego moczu. Byłam wręcz zaskoczona taką ilością. Jeszcze dalej jest on mętny, ale już teraz nie tak bardzo. Poza tym gdzieś zniknęły nasze zapchane zatoki (nasze, bo u męża też).
Bardzo jesteśmy wdzięczni Zespołowi IGYA za ten i inne naprawdę cenne artykuły!!!
Jestem bardzo ciekawa, czy ktoś zaczął też stosować chlorek magnezu i jakie obserwuje zmiany? Podzielcie się proszę spostrzeżeniami.
Od tygodnia włączyliśmy dzięki Waszemu forum MO Słoneckiego. Czekamy na efekty... :)
best_iren

Re: Efekty stosowania chlorku magnezu

Postprzez toshimin N paź 03, 2010 9:06 am

Hej;)
Tez stosuje chlorek magnezu po przeczytaniu artykułu na tej stronie, tylko ja załatwiłem sobie MgCl2X6H2O czyli uwodnioną wersję. Faktycznie sen się poprawił, mam dużo więcej energii do działania, dzień jakby zrobił się za krótki na moje wszystkie pomysły...ja piję roztwór który robię z 70g na 1litr wody i piję jak się uda 3 lub 4 kieliszki ok 25ml jeden. Lecz jak przekroczyłem ta ilość to wychodzą efekty pobudzające wydalanie żółci (częste wizyty w toalecie i luźny stolec). Bardzo ciekawie się czułem wcierając roztwór w skórę, świetnie ją uelastycznia a znajomy mechanik przestał stosować wszelkie kremy tylko magnez ode mnie bierze i smaruje dłonie;)W celu dobrego wchłaniania dobrze nacierać pachy.
Pozdrawiam
toshimin

Postprzez helfi Pn paź 04, 2010 11:47 am

hmm... a to przyznam, że jest naprawdę ineresujące, nigdy nie slyszałam o chlorku magnezu w zastosowaniu innym niż do zapisywania reakcji chemicznych na lekcji chemii :D
powiedzcie tylko proszę, skąd można wziąć tę substancję? czy jest ona dostępna 'normalnie' w każdej aptece czy jak to dokładnie funkcjonuje? bardzo mnie to interesuje, gdyż takż mam niestety bardzo płytki sen, a i do toalety bardzo często chodzę :S próbowałam już różnych tabletek nasennych także, ale sen po nich nie jest tak wartościowy, jak ten naturalny czy chociaż delikatnie stymulowany,,,
będę wdzięczna za każdą odpowiedź i dziękuję! :)
helfi

Postprzez soel Cz sty 27, 2011 5:58 pm

Chlorek magnezu w czystej postaci (stosowany w farmaceutycznie) w opakowaniach 200 i 400g można zakupić na allegro. Być może ta odpowiedź jest mocno spóźniona, ale pewnie znajdą się osoby które będą chlorku poszukiwały.
soel

Postprzez side Pn kwi 04, 2011 9:43 am

Witam
Mam pytanko, czy macie jakies sprawdzone zrodlo chlorku magnezu ?
Przegladalem oferty na allegro, ale mam obawy aby od kogos niesprawdzonego kupic i spozywac taki chlorek magnezu
pozdr
side

Postprzez bies.. Wt cze 07, 2011 12:22 pm

Tak na Allegro.Chlorek magnezu farmaceutyczny.
Biore go i nie ma zadnych obaw.
TEL. 693-923-307, E-MAIL: FOTOMEDIAHANDEL@WP.PL
bies..

Postprzez rolekso Cz gru 15, 2011 9:26 am

Czy taki chlorek można przyjąć raz dziennie (rano) w większej dawce , jeśli tak to ile ?
Czy dodatkowo można przyjmować magnez w tabletkach ?

--
Sprzedaż mieszkań Wrocław
rolekso

Postprzez magg Wt kwi 08, 2014 10:19 pm

Chlorek magnezu lepiej przyjmować częściej a w mniejszych dawkach ponieważ nasz organizm ma limity jeśli chodzi o przyswajalność magnezu i niezależnie od tego ile przyjmiemy jednorazowo to nadmiar zostanie wydalony.
Z różnych źródeł wyczytałam i taką dawkę też sama przyjmowałam przy okazji brania Delbetu, że najlepiej przyjmować pół łyżeczki rano i pół wieczorem rozpuszczoną w wodzie (mogą być to oczywiście mniejsze porcje i częściej ale ja nie mam na takie zabawy czasu). Używałam szklanki wody bo w mniejszej ilości smaku bym nie zdzierżyła.
Co do chlorku magnezu sześciowodnego to nie wiem jaka powinna być dawka (delbet jest chlorkiem magnezu bezwodnym). Zamierzam poeksperymentować na chlorku magnezu sześciowodnym bo zdecydowanie jest dużo bardziej opłacalny więc dam znać co i jak.
Póki co mogę niezaprzeczalnie potwierdzić, że Delbet jest fantastyczny na różnego rodzaju zapalenia ścięgien, stawów i rozstroje hormonalne - bardzo długo chorowałam na RZS i teraz jestem praktycznie jak nowa :)
magg

Powrót do SUPLEMENTACJA