Produkty użyte w kuracji Siemionowej

Jeśli masz jakiekolwiek doświadczenia w stosowaniu systemu oczyszczania Nadieżdy Siemionowej (pozytywne lub negatywne), zapraszamy do dzielenia się nimi. Być może wiesz, gdzie zdobyć potrzebne preparaty. A może masz pomysły na środki, którymi można by było uzupełnić system. Tu śmiało możesz je zamieścić.

Produkty użyte w kuracji Siemionowej

Postprzez Witaminka So lut 16, 2008 2:29 pm

Niedawno przeczytałam książkę Siemionowej. Uważam, że program jest bardzo dobrze przemyślany i opracowany. Wcześniej przeprowadzałam kurację wg Clark, ale chciałabym spróbować również tej wg Siemionowej.

Gdzie w Polsce można kupić:

czarny krzemień
glinkę kaolinową

Znalazłam sklep internetowy z glinką, ale stosunkowo droga. Jeśli ktoś przeprowadzał kurację napiszcie, gdzie się zaopatrywaliście (krzemień, glinka, spirulina) ?
Zamiast produktu pektynowego zamierzam po prostu jeść produkty bogate w pektyny.

Dzięki :)
Witaminka

Re: Produkty użyte w kuracji Siemionowej

Postprzez Wydawnictwo_Hartigrama So lut 16, 2008 2:35 pm

Witam. Ja w wydawnictwie zamawiam wodę butelkowaną. Ponieważ pracowaliśmy nad książką siłą rzeczy też się naczytałem o krzemie. ;) Na kamyczki z czarnomorskiej plaży nie było szans, ale zrobiłem coś takiego: poszukałem na łące pod Warszawą krzemieni, potem je potłukłem na malutkie kawałki (nie na pył, ale na takie trochę grubsze od żwiru, zgodnie z tym, co pisze Siemionowa) i ok. 0,5 kg wsypałem na dno ceramicznego dozownika do wody (sam kranik jest ok. 3-4 cm powyżej linii kamyczków, więc woda z samego dna nigdy przez niego nie wycieka). Przez pierwsze 3-4 dni woda miała intensywny smak krzemienia. Potem stało się to niewyczuwalne.
Nie wiem, skąd w Polsce w dobrej cenie zdobyć g_link_ę kaolinową (a spirulinę też nie wiem). Podobno na Igyi mają sprzedawać preparaty w sklepie. Halo ludziska od Igyi, może ktoś z administratorów coś odpisze? Nawet do nas do wydawnictwa ludzie dzwonią i nie wiemy, co odpowiadać (nasz surowiec to papier, a nie ziólka itd. :D
Rafał
Wydawnictwo_Hartigrama

Postprzez Mariusz So lut 16, 2008 2:39 pm

Witaminka: Ponieważ wiemy że z niektórymi produktami może być problem do kupienia w Polsce,(nie wszystko da sie zrobić samemu) dlatego dla ułatwienia osobom które chcą przeprowadzić kurację w domu przygotowujemy produkty do sprzedaży w które każdy sie będzie mógł zaopatrzyć po przystępnej cenie. Prosimy o cierpliwośc. Biurokracja jest straszna. Niestey dopóki nie jest jeszcze to możliwe to:

Jeśli chodzi o glinkę można się w nią zaopatrzyć w sklepach zielarskich. Oczywiście jak wspomniałaś, być może cena nie jest przystępna.

Z kolei czarny krzemień jak słusznie doradzil przedmówca w poprzednim poście, najlepiej i najtaniej poszukać samemu. Lecz jeśli będziesz miała z tym problem to proszę napisz na maila, to spróbujemy pomóc.

Spirulina w czystej postaci jest dostępna w Polsce.
Mariusz

Postprzez linkuj So lut 16, 2008 2:46 pm

no to ja czekam na gotowe produkty - mysle ze na pewno je zakupie, oby tylko nie trzeba było czekac zbyt długo...
linkuj

Postprzez gigo So lut 16, 2008 2:48 pm

A co z czopkami dooodbytniczymi o podanej nazwie przez Siemionowa i gdzie mozna dostać granulki Gonimana oraz nalewkę z jaskólczego ziela???
gigo

Postprzez rafal So lut 16, 2008 2:50 pm

Nalewkę z jaskółczego ziela można zrobić samemu.
Jaskółcze ziele można kupić w sklepie zielarskim bądź najlepiej (zwłaszcza do nalewki) zebrać samemu.

Dokładna nazwa: Glistnik Jaskółcze Ziele
rafal

Postprzez rafal So lut 16, 2008 2:52 pm

Nalewkę z glistnika (produkt słowacki, ale zarejestrowany w Polsce) można kupić teraz w sklepie Igyi. W sumie to taki odpowiednik oryginalnego, opisanego w książce Mykoczistu. Oryginały póki co można przywieźć sobie samemu bawiąc się w „mrówkę”.
rafal

Postprzez Henryk Wt mar 11, 2008 11:08 pm

Dziękuję za informacje.
Mam jeszcze wątpliwośc dotyczącą glinki KAOGSIL. Preparat tutaj proponowany zawiera 14% aluminium. Aluminium dla organizmu człowieka jest przecież groźną toksyną, która kumuluje się w mózgu i powoduje jego degenerację.
Może oryginalna glinka nie zawiera aluminium ? (nie znam składu). Co otym myślicie ?
Henryk

Postprzez yaroslav Cz mar 13, 2008 10:56 am

Henryk napisał(a):Dziękuję za informacje.
Mam jeszcze wątpliwośc dotyczącą glinki KAOGSIL. Preparat tutaj proponowany zawiera 14% aluminium. Aluminium dla organizmu człowieka jest przecież groźną toksyną, która kumuluje się w mózgu i powoduje jego degenerację.
Może oryginalna glinka nie zawiera aluminium ? (nie znam składu). Co otym myślicie ?

ARGILETZ, Glinka zielona miałka, 300 g, chyba jedyna w Polsce, co może być zastosowana jako:
SUPLEMENT - Rozpuścić 1 łyżkę glinki w 1 szklance wody. Pozostawić na noc. Rano wypić na czczo (można zmieszać z mlekiem). Kuracja powinna trwać 21 dni.

Recenzje Klientów, którzy kupili produkt ( ARGILETZ, Glinka zielona miałka, 300 g ):
EWA, BYDGOSZCZ 2006-05-30
Glinkę miałką stosuję wewnętrznie, jako suplement diety, w celu oczyszczenia organizmu. Mimo iż nie jestem nastolatką, od lat walczę z uporczywym trądzikiem. Odkąd stosuję glinkę (1,5 miesiąca) stan mojej cery zdecydowanie się poprawił. Stare wypryski zagoiły się, nowe nie wyskakują, zniknęły wszelkie przebarwienia i pozostałości po ropnych krostach. Dodatkowo, od czasu do czasu, stosuję maseczkę z glinki, ale w postaci pasty - jest dużo wygodniejsza. Efekt stosowania glinki zielonej (wewnętrznie i zewnętrznie) zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Dlatego polecam ją wszystkim, którzy borykają się z trądzikiem – glinka stosowana wewnętrznie działa cuda. Szkoda tylko, że tak późno ją odkryłam.

Maria, Jelenia Góra 2006-04-08
Całkiem dobra
Glinkę piłam przez trzy tygodnie. Codziennie wieczorem wsypywałam jedną płaską łyżeczkę glinki do szklanki wody i zostawiałam na noc. Rano, przed jedzeniem, wypijałam wodę, razem z mułem, który zbiera się na dnie szklanki. Glinka ma posmak mleka, więc da się ją wypić.
Dodatkowo raz w tygodniu stosuję glinkę jako maseczkę (dwie płaskie łyżeczki na dwie łyżeczki wody źródlanej). Maseczka jest delikatna, nie podrażnia mojej cery (chociaż jest ona skłonna do podrażnień). Glinkę nakładam w trakcie kąpieli, dzięki temu nie wysycha. Troszkę wysusza skórę, dlatego po jej użyciu stosuję krem nawilżający. W czasie jej stosowania zmniejszyła mi się ilość wyprysków. Ogólnie jestem zadowolona.

Paulina, Warszawa 2006-03-18
Idealna dla ludzi ceniących naturalne kosmetyki
Jest doskonała dla cery tłustej, problematycznej. Znacznie wybiela skórę, zasusza, zabliźnia ranki po wypryskach, ujednolica (wyrównuje) koloryt skóry. Należy ją stosować ostrożnie, gdyż może za bardzo wysuszyć skórę. Dobrze oczyszcza i usuwa martwy naskórek. Niestety, dosyć ciężko się ją zmywa i jest dosyć niewygodna w użyciu, gdyż przygotowanie i użycie wymaga sporo czasu. Idealna dla ludzi ceniących naturalne kosmetyki. Jest świetnym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji cery tłustej trądzikowej. Nie polecałabym ludziom o wrażliwej skórze.
yaroslav

Postprzez Mariusz Cz mar 20, 2008 2:34 pm

Henryk napisał(a):Dziękuję za informacje.

Henryk: Parę ładnych lat temu jak po raz pierwszy chciałem pzyjmować glinkę wewnętrznie zwróciłem uwage na to samo. Było to godne zastanowienia się bo przecież chodziło o moje zdrowie.
Dotarłem do informacji iż metale te występują w postaci tlenków. Poza tym nie występują one same lecz w obecności innych pierwiastków co czyni nieszkodliwym np. tlenek glinu na organizm. W niekórych odmianach glinki jest więcej krzemu w innych aluminium itp. Dzięki aluminum glina neutralizuje nadmiar kwasów, posiada własciwości wiążące i wysuszające co sprzyja wyprowadznaiu toksyn. Co ciekawe w naturanej glince występują inne metale oczywiście w ilościach nieszkodliwych dla organizmu. Warunek jest jeden glinka musi byc przebadana by to stwierdzić. Natomiast nigdzie nie udało mi sie dotrzeć do informacji jaka ilość aluminum może być szkodliwa. Ta glinka co mamy w sprzedaży jest przebadana przez laboratoria. Producent zapewnia że zawartość glinu w glince jest zupełnie nieszkodliwy. Jestem osobą na którą zapewnienia i dopuszczenia do obrotu przez akredytowane urzedy nie brzmią jak wyrocznia i nie zawsze są mnie w stanie przekonać. Przecież pracują tam ludzie tak samo omylni jak wszyscy. Wiedza cały czas się zmienia. W swoim przypadku wziąłem pod uwagę fakt iż leczenie glinką jest stosowane od wieków przez wiele narodów. Więc jeśli im nie zaszkodziło ( a nie mieli laboratoriów ), no to czemu mam się ja obawiać.
Siemionowa donosi o jednym fakcie kiedy z wdzięczności za szybki powrót do zdrowia jeden z uczestników Szkoły Zdrowia chciał sprezentować z tonę glinki. Nadieżda ucieszyła się, lecz po badaniu okazało się że glinka była skażona rtęcią powyżej normy. I niestety. Dodam iż dzisiaj mamy wiele leków w aptekach skażonych metalami ciężkim jak donosi nam H. Clark.

Nawet powszechnie uznawane za szkodliwe izotopy wystepują w stanie naturalnym i sa zupełnie niszkodliwe (w stanie naturalnym bez ingerencji człowieka) a nawet lecznicze.
Mariusz

Postprzez Gatta Pn kwi 21, 2008 6:31 pm

Witam:)
Mam zamiar przeprowadzić kuracje oczyszczjącą z pasożytów ale mam problem z niektórymi produkami..np.co to jest Spektos czy Pekto TM. Czy są jakieś zastępniki tych produków.Wiem że spektos to pektyny ale czy można to zastąpić innym preparatem i jakim? A Pekto TM to już kompletnie nie wiem co to jest:( i co z czopkami...juz padło takie pytanie tutaj ale nie było na nie odpowiedzi.
Dziekuje za odpowiedz
Gatta

Postprzez escondidos Cz maja 01, 2008 10:08 am

Tego produktu chyba nie ma w Polsce. Ale tak na oko można by było spróbować z jakąś marmolada bez cukru + może agar (jako zastepnik żelatyny). Powinno to związać sporo "brudów". Można też dodać na moje oko ryż do diety, tylko moczony albo ugotowany na półtwardo. Też wchłania w siebie wiele brudów. To tylko takie pomysły na zastępniki. Ktoś zna jakieś gotowe produkty pektynowe w rozsądnej cenie?
escondidos

Postprzez escondidos Cz maja 01, 2008 10:11 am

Tu jest link do agaru, może się komuś przyda:
http://www.slodyczedlaciebie.pl/index.p ... ed386abc85
escondidos

Postprzez m700 Wt maja 13, 2008 9:32 pm

Czy ktoś wie gdzie można dostać Denagor - nalewkę z orzechową. I z jakiego rodzaju orzechów się ją przygotowuje? Próbowałem szukać w internecie ale nic nie mogłęm znależć na ten temat.
m700

Postprzez escondidos Śr maja 14, 2008 1:33 pm

Wg mojej wiedzy nie ma tego preparatu na polskim rynku. Ludzie stosują różne preparaty z orzecha czarnego (sa na rynku), ale z włokiego nie widziałem. Ciekawostka – znam osobiście przypadek, jak z faceta wyszły robaki po wypiciu lubelskiej orzechówki (taka wódka mocno brązowego koloru z gorzkawym posmakiem). Z ciekawoście poczytałem, jak ją robią i wychodzi na to, że bardzo podobnie do nalewki opisanej w książce Siemionowej (jest tam fragment, ile łupin wrzucać itd i jak samemu robić taką nalewkę alkoholową.). Jest robiona z maceratu orzechów i ich łupin (tylko chyba nei świeżych). Nie wiem tylko czy w każdym przypadku sie sprawdza, ale nie zaszkodzi spróbować :) Mi osobiście smakuje. W każdym razie kumpel, który był na Wschodzie i wąchał ten Denagor mówił, że pachnie dosłownie identycznie jak właśnie nasza polska lubelska orzechówka.
escondidos

Postprzez escondidos Śr maja 14, 2008 1:37 pm

Podsumuję, bo zamotałem:
Oryginalny Denagor jest robiony z łupin orzechów włoskich - tak jest napisane w ksiazce Siemionowej.
W kuracji Huldy Clark jest mowa o nalewce z orzechów czarnych.
escondidos

Postprzez m700 N maja 18, 2008 11:30 pm

Dzięki za info! Moze wiesz jeszcze jak sie nazywają te preparaty z orzecha czarnego o których piszesz i gdzie je można dostać.
m700

Postprzez escondidos Wt maja 20, 2008 4:57 pm

Ja raz kupiłem taką nalewkę firmy NOW Foods czy jakoś tak. A w necie znalazłem, ze produkuje to również firma Medi Flowery. Kupiłem w sklepie Zielarnia na pl. 3 Krzyży w Warszawie.
escondidos

Postprzez Witaminka Pt cze 20, 2008 11:51 pm

Witajcie ponownie, wróciłam :)
Napiszę Wam, jak samodzielnie wykonałam czopki doodbytnicze/dopochwowe. Przepis pochodzi z ksiązki "Zioła w domu" Penelope Ody.

"1. Stosujemy gotowe formy do czopków dopochwowych, jeśli uda nam sie je nabyć. Jeśli nie, przygotowujemy sami 24 foremki z foli aluminiowej (1 cm średnicy, zwężający się do 0,5 cm u drugiego końca, 2 cm długości). Kładziemy je na drucianej siatce. Łączymy 10 g miękkiego mydła, 50 ml gliceryny i 40 ml spirytusu metylowego i wlewamy do foremek. Zostawiamy na kilka sekund, a następnie wylewamy.
2. Topimy 20 g masła kakaowego w rondlu z podwójnym dnem. Zdejmujemy rondel z ognia i dodajemy 30 kropli olejku eterycznego. Wlewamy tę mieszankę do foremek i zostawiamy na 3 godziny, żeby zastygła. Gdy całkiem zastygnie, otwieramy foremki (w przypadku foremek gotowych)) lub zdejmujemy ostrożnie folię.
3. Przechowujemy czopki w chłodnym miejscu w naczyniu wyłożonym pergaminem."

Wygląda to mniej więcej tak, jak zatyczki piankowe do uszu: http://www.dlapacjenta.pl/sklep/product ... cts_id=526 Ja zrobiłam z dodatkiem olejku z drzewa herbacianego, które poleca p. Siemionowa. Czyste masło kakaowe bez problemu można nabyć w sklepach internetowych. Tylko użyłam do tego pergaminu/papieru do pieczenia. I po zrobieniu włożyłam do lodówki, żeby szybciej stężały. Wyszły bardzo ładne :) W książce p. Siemoinowa pisze, że te czopki są z olejku drzewa herbacianego i innych ziół. Wiecie jakie to zioła? Nie znam rosyjskiego - wielka szkoda, nawet nie mogę się skontaktować :( Zrobiłabym z tych ziół macerat olejowy i dodała do roztopionego masła.
Pozdrawiam Was, cieszę sie, że jesteście - w grupie raźniej, trzeba bić te gadziny, bo nas żywcem jedzą ;)
Jeszcze chciałam dopisać, że się cieszę, że sklepik jest czynny :)
Witaminka

Postprzez slovak So cze 21, 2008 11:24 am

Witaminka woww ale ekstra dziękujemy ślicznie za przepis. Bardzo się przyda, Jeśli znajdę troszkę czasu to również sam sobie zrobię.
Inne zioła to na przykład glistnik. I to ma największy efekt. Czopki również się robi z orzecha włoskiego :)
To właśnie nam się podoba. Iż większość składników można sobie przygotować samemu. Więc jeśli ktos chce być zdrowy i mówi że go nie stać to nie uwierzę.
slovak

Następna strona

Powrót do Kuracja Nadieżdy Siemionowej – opinie, doświadczenia