Krzem-najwazniejszy pierwiastek

Jeśli masz jakiekolwiek doświadczenia w stosowaniu systemu oczyszczania Nadieżdy Siemionowej (pozytywne lub negatywne), zapraszamy do dzielenia się nimi. Być może wiesz, gdzie zdobyć potrzebne preparaty. A może masz pomysły na środki, którymi można by było uzupełnić system. Tu śmiało możesz je zamieścić.

Re: Krzem-najwazniejszy pierwiastek

Postprzez escondidos Pn cze 23, 2008 3:58 pm

Ja to mam z takiej strony: http://www.woda-zywiec.pl/dystrybutory.php (trzeba patrzeć na to, co sie nazywa Misa Ceramiczna, kosztuje 90 zł)
Pokrywka jest plastikowa niestety (ale nie ma kontaktu z wodą, o ile się butli na górę nie nałoży, bo jest taka możliwość). Kranik też jest z jakiegoś tworzywa. Ale jak dla mnie sprawdza się nieźle. Nie widziałem w każdym razie nic lepszego do wody jak na razie. Właśnie do tego wrzuciłem krzemień na dno.
escondidos

Postprzez Witaminka Wt cze 24, 2008 4:02 pm

A więc, to się nazywa misa ceramiczna, a ja szukam i szukam i znaleźć nie mogę. Fajna, dzięki :) Tylko czy ceramika jest bezpieczna, tzn. czy nie przechodzi z niej nic do wody? Bo jestem jedynie pewna, że szkło jest na pewno bezpieczne, co do reszty nie wiem.
Witaminka

Postprzez Roman Wt lip 15, 2008 7:46 am

Niektóre żródła podają,że krzem ze skrzypu przyswaja się tylko ze świeżego,a z suszonego nie przyswaja się.czy ktoś się tym bliżej interesował?
Roman

Postprzez Roman N lis 02, 2008 5:58 pm

Clark podaje,że syntetyczne aminokwasy nie są dokładnie takie same jak naturalne.Niestety nie uzasadnia tego szerzej.Nie wykluczam,że tak może byc i z innymi preparatami.Wszystkie witaminy i mineraly staram się dostarczac w pokarmie.Jedynie przyjmuję krzem.Jakie polecacie dobre żródła krzemu?
Roman

Postprzez escondidos Pn lis 10, 2008 12:40 pm

Ja kiedyś kupowałem sobie takie tabletki ze skrzypem mielonym w aptece (bardziej mi podchodziły niż parzony skrzyp). Oprócz tego profilaktycznie nastawiam wodę krzemową. Teraz sobie poczytałem o tym „Krzemie organicznym” ORSI. Oczywiście organiczny to nie znaczy, że z roślin jest pozyskiwany tylko chodzi o charakter związku chemicznego (że jest węgiel). Napisane jest, że ten związek sie nazywa monometylosilanetriol CH3(SiOH)3. Czy myślicie ze naprawdę może się wchłaniać 70% krzemu z tego?
escondidos

Postprzez honko Pt lis 28, 2008 1:50 pm

Witam, Siemionowa pisze że zbierają na plaży czarne krzemienie, czy rzeczywiście tylko te można wykorzystywać do otrzymywania wody leczniczej?
slovak napisał(a):Dlatego musi być to specjalna odmiana z opalo chalcedonów. 10 gram daje się na 1 litr wody. 100 gram więc na 10 litrów.
Krzem między innymi strukturyzuje wodę zmieniając jej klastry, oczyszcza.

Jak na razie udało mi się znaleźć tylko jasne krzemienie i nie wiem nawet gdzie tych czarnych szukać i jak wyglądają i czy nadają się i pomogą?
honko

Postprzez Mona Pt lis 28, 2008 9:59 pm

Ja znalazłam informacje, że bambus zawiera bardzo dużą ilość rozpuszczalnej krzemionki i dlatego uznawany jest za najbogatsze naturalne źródło krzemu, hmm nie sprawdzałam na sobie, ale może? Dzięki za podpowiedź z tą misą ceramiczną, tylko teraz jej cena wynosi 122 zł brutto:)
Mona

Postprzez Dorka N lis 30, 2008 1:03 pm

Na stronie sklepu Igya są te krzemienie czarne, chyba po 9zł. Ale ja jeszcze ich nie kupiłam, bo nawet nie wiem czy są dobre. Może ktoś wypowiedziałby się na ten temat :) Honko cytowała Slovaka, może on coś więcej wie? Niech przynajmniej powie skąd ma swoje kamienie, bo chetnie jakieś nabędę.
Dorka

Postprzez escondidos N lis 30, 2008 2:35 pm

A nie jest tak, że czarny krzemień to po prostu ogólna nazwa, a nie wszystkie są czarne? Wiem że Polsce jest też tzw. krzemień pasiasty (robią z niego biżuterię). Może z każdego krzemienia tak czy inaczej uwalniają się niewielkie ilości krzemu?
escondidos

Postprzez slovak N lis 30, 2008 2:43 pm

Dorka: tak strasznie dużo to nie wiem. Po prostu dużo czytam.
Krzemień czym bardziej czarny to tym lepiej. Ja zrobilem sobie zakupy do siemionowej na igya i używam krzemienia stąd. Czym bardziej czarny to tym lepiej bo ma wieksza zawartość i lepiej działa. Niestety mieszkam w mieście i nie mialem skąd wziąść. Napewno są gdzieś w górach lub nad morzem ale jak mam jechać i zaplacić za przejazd ze 100 zł i stracic parę dni na szukanie to za 9 zł sobie kupilem. Ponoć są aktywmne przez wiele lat. Mi starczają 3 opakowania. A tak apropo nie wiedzialem że kamieie mają takie własciwosci lecznicze :) Kto by pomyślal.
slovak

Postprzez Roman N lis 30, 2008 3:26 pm

Ja nazbierałem na leśnej drodze.Ale znalazłem równiez krzemienie na środku miasta na piaszczystej dróżce.Z jasnych krzemieni tez uwalnia się krzem.Nieumywakin nie podaje,że musi być czarny.Tylko Siemionowa.Im ciemniejszy krzemień tym roztwór nasyca się szybciej krzemem i chyba tym się kierowała Siemionowa.że więcej krzemu szybciej przeniknie do wody.Zaczynamy uzywać tej wody po około pięciu dniach.
Roman

Postprzez Dorka N lis 30, 2008 5:03 pm

No dobra, to ja kupuję krzemienie ze sklepu. Slovak a jak ci poszło oczyszczanie wg. Siemionowej :) Bo ja skończyłam i czuję niedosyt :cry:
Dorka

Postprzez slovak N lis 30, 2008 8:57 pm

No właśnie, chciałem być mądrzejszy niż Siemionowa i odpuściłem sobie wszelkie ćwiczenia. Okazało się iż to był błąd. Przez to nie odblokowałem kręgosłupa. Pewno większość tak robi :)
Jakie efekty pisałem już wcześniej. Ale to jeszcze za mało. A jak Wy robicie ćwiczenia Strielnikowej? Taka flegma ze mnie wychodziła poprzez kaszel, aż mnie zbierało na wymioty. To samo mam podczas ssania oleju. Nie wiem o co chodzi. Uważam to za proces oczyszczania.
A wszystkie ćwiczenia wykonywałaś?
slovak

Postprzez Roman Pt gru 05, 2008 1:03 pm

Ssanie oleju uważam za pożyteczne.Wydaje mi się,że skuteczniejsze powinno być ssanie ...wody utlenionej lub ssanie wody ozonowanej.Toksyny będą szybko "załatwione" przez ozon.To mój pomysł,ale jeszcze nie praktykowany.Wygląda to logiczniej.Co o tym myślicie??
Roman

Postprzez bies.. Cz sty 01, 2009 3:25 pm

..pragne dodac pare slow odnosnie krzemu.Bardzo mnie to zainteresowalo,a moczenie kamieni napewno dobre lecz zbyt dlugie oczekiwanie na rezultaty,przynajmniej takie mam odczucie.Moczenie kamieni kwarcu w byle jakiej wodzie tez niezbyt mi odpowiada,jedynie w wodzie destylowanej lub filtr-osmoza.Woda tego rodzaju nie zawiera innych skladnikow chemicznych i dlatego bedzie bogata w zwiazki krzemu,a nie w inne niepotrzebne nam skladniki.
Jednak cos jest nie tak w tym calym moczeniu,gdyz spogladajac na swiat zwierzecy-dziko zyjacych tam nikt nie moczy kamieni aby zaspokoic potrzeby ich organizmu w krzem.Wszystko czerpia z nieprzetwozonego zdrowego pozywienia jakie daje im natura,a nie przemysl "spozywczy" tak jak NAM-mowiac na dodatek to wszystko jest ZDROWE.Dlatego musi byc cos co zawiera duzo krzemu i jest jadalne,jest tym PROSO,ktore zawiera 500mg/100g.Oczywiscie nieprzetwozone w postaci surowej i najlatwiej przyswajalnej dla naszego organizmu.Jak rownierz cynk,fluor,fosfor,zelazo,magnez,kalium,witaminy z grupy B takie jak B1,B2,B6,B17.Mamy wspanialego OJCA,ktory wszysko NAM dal,a my nie potrafimy tego docenic.Pozdrawiam i zycze Wam Wszystkim w 2009 Roku ZDROWIA,ZDROWIA i jeszcze raz ZDROWIA :lol:
bies..

Postprzez Dorka Cz sty 01, 2009 4:49 pm

Bies, może i masz rację, ale nie da się porównać życia dzikich zwiarząt i ich odżywiania z życiem współczesnego człowieka. Nasza cywilizacja zgotowała nam taki los, że teraz trzeba się nieźle natrudzić, aby "zdrowo" żyć. Mieszkając w mieście nie masz większej szansy na zdobycie naturalnej żywności. Jeśli masz działeczkę, to coś tam wyhodujesz, ale i to nie jest w pełni zdrowe. Chyba, że zastosujesz metodę upraw wg. Anastazji :shock: :roll: Możesz jeść surowe proso, udając kanarka, ale to nie załatwi sprawy, bo do tego będziesz spożywał owoce i warzywa kupione nawet na targu, a i tak naszprycowane chemią. Ostatnio znajoma uświadomiła mi, że mrożonki są zlewane chemią(przed zamrożeniem), aby po rozmrożeniu były ładne i trzymały się kupy. Pewien człowiek, który pracuje w Anglii w przetwórstwie warzyw ekologicznych oświecił mnie, jak mocno są skażone chemią czyszczone warzywka, pięknie pakowane z(lub bez)nakilejki ekologiczne, zależnie do jakiego sklepu mają trafić. W pewnym sensie załamałam się. Teraz rozmyślam nad kupieniem Termomiksu, aby samej robić "zdrowe" napoje(z błonnikiem), mielić ziarno na wypieki i gotować potrawy z zachowaniem ich witamin i mikroelementów. A krzem moczę w kranówie i spijam tylko część, tą oczyszczoną i z krzemem. Resztę wody do ok. 2 cm nad kamieniami wylewam. No i pozostała nam jeszcze glinka kaolinowa. Skrzypu też nie da się jeść na surowo latem, próbowała to robić moja znajoma i skończyło się okropną niestrawnością. Wg. mnie każda metoda jest dobra, jeśli dostarczy Ci chociaż minimum-minimum tego, czego poszukujesz :)
Dorka

Postprzez Roman Cz sty 01, 2009 5:27 pm

Oboje macie rację.Ciężko całkowicie uciec od przetworzonego czy "poprawianego"pokarmu.Ale wg biesa trzeba maksymalnie żywic się naturalnie.Bies!Tak ładnie piszesz o Ojcu,ale koliduje z tym Twój nick.
W wodzie krzemionkowej zanieczyszczenia osadzają się na dnie.3 do 4 cm od dna nie pijemy,
Roman

Postprzez bies.. Cz sty 01, 2009 6:58 pm

...nie musimy sie nigdzie wyprowadzac lub posidac dzialke,a "Anastazja"to inna sprawa,a najwazniejsze ZROZUMIEC.Wybierzmy zo co najlepsze z tego co mamy na chwile obecna.My nauczylismy sie wybierac tak w "srodeczku",aby siebie usprawiedliwic.To ze w naszym pozywieniu jakie by nie bylo sa roznego rodzaju trucizny jest wiadomo,lecz MY nie dajemy mozliwosci wydalania tych trucizn,gdyz stosujemy wlasnie ten "srodeczek",znajdujac taka odpowiedz jak nam odpowiada w danej chwili.Stwierdzenie ze jestesmy" wspolczesnymi ludzmi" to zgroza,jak rownierz porownanie naszego zycia do dzikich zwierzat.Rozumie Twoje zaniepokojenie,lecz ile w tym jest prawdy to wiedza tylko te dziko zyjace zwierzeta,gdyz one zyja zgonie z natura,a MY :shock:????
Jednak aby sobie poradzic z tymi zanieczyszczeniami,powinnismy stosowac glodowki oczyszczajace co jakis okres aby rozwiazac ten problem.Proso mozna namoczyc w wodzie przez noc,rano wyjac mikser wrzucic-proso,pare bananow-dojrzalych(brazowe punkty).daktyle susz.,figi susz.,dolac wode krzemowa,szczypta soli himalajskiej i oczywuscie nie zapomniec o zdrowej WODZIE.NO i mamy wspanoly napoj-sniadanie.Zycze smacznego :lol: ja rownierz mieszkam jeszcze w miescie :cry:
bies..

Postprzez bies.. Pt sty 02, 2009 1:55 pm

Roman....jezeli nalejesz sobie wody-kranowy do szklanki,czy widzisz w niej jakiekolwiek zanieczyszczenia?
To ze zostaje3 do 4 centymetry w pojemniku jeszcze o niczym nie swiadczy,do tego dochodzi informacja-Emoto oraz te zanieczyszczenia ktore nie sa widoczne,jak w kranowie.Mozna to dokladnie sprawdzic tds-przyzad do mierzenia czystosci wody.
Mysle ze chodzi nam o ZDROWIE,a nie o latanie dziur w spodniach!
bies..

Postprzez Dorka Pt sty 02, 2009 5:45 pm

Bies, a jaki to przyrząd do badania czystości wody? Do użytku domowego?
Zastanawiałam sie nad tą Twoją wodą destylowaną i jakoś mnie odrzuca na samą myśl jej picia. Przecież ona nie ma nic wspólnego z "naturą", bo w przyrodzie taka nie występuje. Używam jej w pracy i w domu do żelazka. Zawsze są jakieś zanieczyszczenia w wodzie, które pochłania organizm i ludzi, i zwierząt. Oby było ich jak najmniej. Niedaleko mnie jest ujęcie wody głębinowej i kiedyś nosiłam ją do domu. Okazało się, że jest też zanieczyszczona pałeczkami coli-w dopuszczalnej ilości, ale taka woda podobno bardzo szybko się psuje i nie powinno się jej przetrzymywać w butelkach dłużej niż dobę. A większość ludzi (i ja kiedyś też ) trzyma tą wodę w butlach parę dni i świadomie lub nie, piją taką zupę. :(
Dorka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kuracja Nadieżdy Siemionowej – opinie, doświadczenia