Jaka woda do picia jest najzdrowsza?

Jeśli używałeś kiedyś wody utlenionej w zastosowaniach wewnętrznych, podziel się tym. Jeśli uważasz, że to bezsensowny pomysł – również o tym napisz. Burzliwe dyskusje są tu naprawdę mile widziane :)

Re: Jaka woda do picia jest najzdrowsza?

Postprzez Joni Cz kwi 23, 2009 8:01 pm

witajcie mam pytanie czy gdy się pije wodę krzemowa należy od razu uzupełniać słoik woda czy wypić do końca i dopiero nastawiać na kolejne kilka dni? a jeszcze jedno czy do kamieni krzemowych wlewać przegotowana wodę ? kranówkę? czy mineralną? dziękuję za odpowiedź :)
Joni

Postprzez bies.. Pt kwi 24, 2009 3:55 pm

.....najlepiej zalewac woda destylowana lub z osmozy,kranowka+woda mineralna zawiera zbyt wiele innych mineralow oraz substancji trujacych.Wody nie trzeba gotowac,gdyz to nic nie daje,taki jest moje zdanie ;)
bies..

Postprzez Roman Śr kwi 29, 2009 6:58 pm

Ja wkładam kamienie krzemowe do wody rozmrożonej
Roman

Postprzez grraffikk Wt maja 12, 2009 7:27 am

Próbował już ktoś wody z szungitu ? Piszcie ! :)

Ja w najbliższym czasie takową sporządzę. Najpierw z samego szungitu, potem razem z krzemieniem. Jak sądzicie, dobrze jest połączyć obydwa te minerały i odstawić na 4-5 dni ?

---
Póki co, mam zamiar przyrządzić taką wodę na bazie wody kranowej przegotowanej i wystawionej na promienie słoneczne. Zwiększa to kilkakrotnie biowitalność wody. Biowitalność można mierzyć wahadełkiem w jednostkach BSM. Załóżmy, że woda kranowa ma 20 jednostek BSM. Po zagotowaniu i wystawieniu na godzinę na słońce, kolejny pomiar wskazuje 70 jednostek BSM. Jest różnica !
Z drugiej jednak strony, szungit wyniszcza wszelkie metale ciężkie oraz pasożyty w niej zawarte (bakterie, wirusy itd.). Rodzi się pytanie, czy da coś zagotowanie wody kranowej ?
Kolejne pytanie, czy szungit neutralizuje chlor zawarty w wodzie kranowej ? Bądź ogólnie, do jakiego stopnia ten minerał oczyszcza wodę kranową ?

---
A co sądzicie o przygotowaniu wody z szungitu bądź krzemienia na bazie wody alkalicznej ?

Pozdrawiam,
Łukasz !
grraffikk

Postprzez soel Wt maja 12, 2009 4:07 pm

tutaj znalazłam informację, że szungit neutralizuje chlor http://www.carbongate.cz/woda.htm
soel

Postprzez Ermegarda Pn gru 10, 2012 9:56 am

no w końcu, trafiłam na jakieś konkrety - fajnie:) mi na dniach wielkopolski odział wody będzie montować sprzęt wiec... no jest szansa i nadzieja na wodę przez duże W. swoja droga zastanawiam sie jak to jest... standardy (jakosc kranowki) chyba sa jakoś zunifikowane - to dlaczego w anglii np. ta sama herbata smakuje inaczej niz tu? dlaczego tam kabina prysznicowa (szklane drzwi) mycia "domagała" się raz na półtorej tyg. a pod poznaniem co 2 dni?!
Ermegarda

Poprzednia strona

Powrót do Iwan Nieumywakin i zastosowania wewnętrzne wody utlenionej