Jak stosowałem metodę Siemionowej – osobiste doświadczenia.

Jeśli masz jakiekolwiek doświadczenia w stosowaniu systemu oczyszczania Nadieżdy Siemionowej (pozytywne lub negatywne), zapraszamy do dzielenia się nimi. Być może wiesz, gdzie zdobyć potrzebne preparaty. A może masz pomysły na środki, którymi można by było uzupełnić system. Tu śmiało możesz je zamieścić.

Re: Jak stosowałem metodę Siemionowej – osobiste doświadczenia.

Postprzez Roman Pn wrz 08, 2008 7:32 pm

Ja łatwo mogłem garściami wyłuskać z żółtej okrągłej dyni przywiezionej ze wsi.Może to zależy od gatunku.Ale nie wiem czy ta dynia miała rok czy dwa lata.Ale pestki były jeszcze wilgotne.
Roman

Postprzez kotik Pt wrz 19, 2008 4:17 pm

Kupiłam pestki dyni firmy ENSA które są łuskane z zieloną otoczką - widać różnicę z innymi.
Ale zjedzenie 300g graniczy z cudem ...
kotik

Postprzez escondidos Pn wrz 22, 2008 1:21 pm

Czy pestki tej firmy są polskie czy chińskie?
escondidos

Postprzez robakzkomputera Wt wrz 23, 2008 6:14 pm

300g dyni należy zjeść na raz czy przez cały dzień i ile dni ,podajcie mi szczegóły.jakiś czas temu znalazłem informację że sok z kiszonej kapusty jest też dobry ,a pestki dyni można zmielić maszynką do mielenia kawy wraz z łupinami.
robakzkomputera

Postprzez escondidos Wt wrz 23, 2008 6:58 pm

W kuracji Siemionowej na raz, na sniadanie, jako zakończenie dehelmintyzacji po oslabieniu "gnid" tymi innymi ziołami / preparatami. Ale sa różne wersje, np. na glistę ludzką Jadwiga Górnicka każe jeść pestki z dyni, chyba tak samo 300 g, przez cały tydzień codziennie. Zielarz jakiś też zalecał przez tydzień po 1,5 szklanki dziennie. Ja próbowałem mielić w młynku do kawy, ale tych wiórów po skorupkach po prostu nie mogłem przełknąć (sa normalnie jak jakieś drewno). Od kogoś słyszałem, ze można mielić, a potem w jakimś wysokim garnku / słoju zalewać wodą. Łupiny sa lżejsze i wypływają na powierzchnię, a kawałki i kawałeczki środków opadają na dno (trochę najdrobniejszego pyłu zawsze sie straci). Potem pływające skorupki można wybrać, a wode zlać i zostawić tylko środki. Mam tylko wątpliwości, czy coś się nie wypłukuje z tych zielonych skórek, które mają podobno mieć jakiś pasożytobójcze związki miedzi.
escondidos

Postprzez robakzkomputera Pt wrz 26, 2008 9:44 am

co sądzi siemionowa ,na temat oczyszczania wątroby,czy wogole coś mowi czy majakieś swoje sposoby
robakzkomputera

Postprzez Roman So wrz 27, 2008 11:27 am

Chyba jakieś sposoby ma,ale nie porusza w książce.Tam jest mowa o oczyszczaniu wątroby z pasożytów ale nie z kamieni.
Roman

Postprzez escondidos N wrz 28, 2008 12:15 pm

W książce jest napisane, ze jest jakiś oddzielny od tego przeciwpasozytniczego program o nazwie "oczyszczanie watroby, nerek i czegoś tam jescze" , więc chyba ma jakieś sposoby. Zresztą widzę, że wszystko sprowadza prawie u wszystkich do jakichś olejów i trzymania termoforu w okolicy wątroby + jakieś rzeczy, które rozszerzają przewoedy żółciowe / wątrobowe. A widzieliście, ze Nieumywakin w „Wodzie utlenionej” radzi mieszać olej z kefirem, żeby za bardzo nie obciążać wątroby (i pisze, że się nie zgadza w temacie oczyszczania wątroby w tym punkcie z Siemionową i Małachowem bodajże). Ja próbowałem tak zmiksować, i faktycznie, prawie nie czuć, że się pije olej. Jest zupełnie do przełknięcia, ale i tez mnie pogoniło. Fajny patent
escondidos

Postprzez robakzkomputera Śr paź 01, 2008 1:29 pm

a jak jest u niej z piciem wody ,.ile dziennie ,jakiej itd,i czy poto by wypłukać trupy pasożytów czy tak żeby nawodnić ,.przybliż
robakzkomputera

Postprzez hall So paź 25, 2008 10:01 am

I co nikt nie pisze nic?? - tyle osób zabrało się za tę kurację i tylko 1 nej osobie pomogło??
hall

Postprzez slovak N paź 26, 2008 5:35 pm

a jak jest u niej z piciem wody ,.ile dziennie ,jakiej itd,i czy poto by wypłukać trupy pasożytów czy tak żeby nawodnić ,.przybliż

woda pełni wiele funkcji w organizmie. Duże znaczenie w Siemionowej odgrywa hydroterapia.

co nikt nie pisze nic?? - tyle osób zabrało się za tę kurację i tylko 1 nej osobie pomogło??

Ja o sobie napisałem w temacie clark :)
Zapytaj się innych czemu nie lubią pisac o sobie. Też mnie to ciekawi. Że kuracja działa to żadnych złudzeń nie mam. Ogólnie ciężko się z ludzmi wymienia wszelkie informacje i się dziwię. temat interesuje bardzo bo widzę na dole w stopce że zawsze ileś osób przegląda forum.
slovak

Postprzez hall Pn paź 27, 2008 3:50 pm

Pisałeś tam ogólnie - nie pisze z czego ani czym się wyleczyłeś ani jak długo trwała ta kuracja - domyślam się,że była to kuracja Siemionowej
A ludzie nie piszą bo o czym pisać jak nie ma efektów-jakby były to każdy by to szczęście bycia zdrowym zakomunikował światu.
hall

Postprzez slovak Pn paź 27, 2008 10:21 pm

Przez pomyłkę nie wysłal się mój post. Więc napiszę tutaj.
Chorowałem od dziecka na przeziębienia, grypy, anginy, zapalenia oskrzeli. Lekarze rozkładali ręce, jedyne co mogli mi pomóc to antybiotyki których nie szczędzili, więc nałykałem się ich co niemiara. Skutki takiego leczenia wiadomo: dysbakterioza, która wywołała szereg komplikacji w organizmie. Nie chcę pisac o wszystkich chorobach bo nie lubię. Ze skutkami takiego leczenia walczę do dziś.
Lekarze mówili mi że jestem hipochondrykiem i próbowali sugerować wizytę u psychiatry :)

Po długim czasie doszedłem do wniosku że lekarze to "tępaki". Dla Was to pewno nic odkrywczego. Więc jak większość z Was zacząłem szukać pomocy w kierunku medycyny naturalnej. Wizyty we wszelkiej maści gabinetów medycyny naturalnej, efekt nijaki. Ile pieniędzy wydałem na BADy to już nie wnikam. Uważam to za oszustwo. Efektu nie było żadnego. Przeszedłem wiele kuracji (Tombak, Małachow, Klimuszko, różnej maści diety, Kwaśniewskiego, itp to co było dostępne i znane. ) jednak bez rezultatu.

Być może za późno stwierdziłem że pomóc człowiek może sobie tylko sam. Byłem juz w takiej sytuacji iż miałem zamiar pić własną urynę wg Małachowa i raptem koleżanka poleciła mi książkę Clark (wyleczyła się z alergii z zastosowaniem tej kuracji). Spróbowałem. Zbawienie. Zapper i jej terapia zadziałała. Częśc objawów minęła. To była duża ulga. Wreszcie jakiś malutki kroczek do przodu. O anginach, grypach, przeziebieniach, zapaleniach oskrzeli, mogłem zapomnieć. Wystarczyło się tylko odrobaczyć. Dlatego żałuję iż nie było tej wiedzy jak byłem mały. I zadaję dzisiaj pytanie po co te tępaki tak mi zdrowie zniszczyli tymi antybiotykami. I jeszcze wzięli za to pieniądze.
Zostało mi jeszcze parę objawów, które nie chciały zniknąć. W tym pomogła mi makrobiotyka i program Siemionowej. Wyrośla na stawach mi zniknęły zupełnie. Dwa palce jeszcze nie wróciły zupełnie do normalnego położenia. Jednak prawie nie widać. Teraz przymierzam się jeszcze do walki z grzybami. Niestety nie miałem czasami silnej woli jeśli chodzi o żywienie (słodycze). Więc nie mogę powiedzieć iż Siemionowa nie podziałała zupełnie. Jednak objawy grzybicy w wyniku leczenia antybiotykami zmniejszyły się bardzo. To tak pokrótce.
A jak u Was? Fajnie się motywować i pomagać.
slovak

Postprzez hall Wt paź 28, 2008 10:11 am

No to coś już wiem teraz - mogę powiedzieć dokładnie to samo lekarze i bioenergoterapeuci to w większości wypadków oszuści, do tego zappera też jakoś nie mogę się przekonać,stosowałem urządzenie o nazwie SILVER PULSER,które też produkuje - srebro koloidalne,które podobno niszczy ok 650 różnych bakterii,stosowałem to urządzenie i srebro a wynik był zerowy.Urządzenie typu OBERON też stosowałem i nie tylko nie wykryło zatykającej się tętnicy ale pasożytów (chlamydii) też nie.
Teraz jakaś nowość wyszła za "jedyne" 2300 zł-2500 zł - mowa o urządzeniu firm CEMTECH-nawet film oglądałem o tym http://dl.getdropbox.com/u/286099/Filmy/Uzdrawianie/Terapia%20falami%20milimetrowymi.mov

Ciekawe co o tym sądzicie-czy to działa ,czy to kolejne oszustwo.
A tu link do sklepu

http://neovita.com.pl/urzadzenie-cem-tech-terapia-falami-milimetrowymi-p-176.html

Już chyba wszystko jasne jeśli chodzi o to urządzenie-skoro piszą,że ciało ludzkie składa się z 1016 komórek to widać jacy to są specjaliści. "
Ostatnio edytowano Cz lis 06, 2008 7:58 pm przez hall, łącznie edytowano 5 razy
hall

Postprzez Mona Wt paź 28, 2008 2:28 pm

Nie wiem co myśleć o tych urządzeniach, ale sądzę że metody w których człowiek musi się trochę natrudzić i pomęczyć przynoszą najlepsze efekty:) Chcę dodać że jestem w trakcie 2 kuracji Siemionowej (wczoraj miałam zasadniczą dehelmintyzację z pestkami i siarczanem magnezu). Czuję się super tylko wcześniej przed kuracją miałam zapalenie pęcherza moczowego i dlatego też wzięłam się za pasożyty bo chcę teraz kolejno oczyścić nerki (metodą Clark), a później wątrobę (inna metoda z ksylitolem) bo nie mogę w dużych ilościach stosować siarczanu magnezu. Zobaczę co po kuracjach z nerkami (problemy miałam od dziecka i chcieli mi odjąć 1 nerkę). Jestem zdziwiona bo podczas 1 kuracji bolały mnie jelita (bóle chwilowe) podczas lewatyw, a teraz w ogóle nic nie czuję i nawet nie zauważam kiedy koniec:) Metodę Siemionowej trzeba powtarzać wielokrotnie bo złogi i choroby które mamy nawarstwiały się latami, a chcemy efekty osiągnąć od razu. Tak się nie da - oczyszczanie, oczyszczanie i jeszcze raz oczyszczanie :)
Mona

Postprzez hall Śr paź 29, 2008 10:20 am

A mogę spytać co Ci dolega i na co Ci ta kuracja pomogła??
hall

Postprzez soel Śr paź 29, 2008 6:26 pm

Też się zastanawiam co to za "cudo" z tymi falami milimetrowymi. W dzisiejszych czasach chyba najgorsze jest to, że brakuje zaufania do słowa. Wszelkiej maści marketing jest wszechobecny, a chęć zarobienia pieniędzy bardzo duża. Niewiele osób stosuje starą zasadę "dobro człowieka najwyższym dobrem jest". Stąd też bardzo cenne są osobiste doświadczenia osób które dosłownie sprawy zdrowia wzięły w swoje ręce. Moje przemyślenie jest takie: nie ma żadnych cudownych środków czy urządzeń które wyleczyłyby z każdej choroby i każdego. Z drugiej jednak strony jest wiele metod i środków które przy zachowaniu pewnych generalnych zasad mogą przynieść bardzo dobre rezultaty. Myślę, że takie ogólne zalecenia jak dieta rozdzielna, drastyczne ograniczenie cukru, chlorku sodu, białej mąki czy ogólnie żywności wysoko przerobionej, unikanie żywności modyfikowanej czy pochodzącej z upraw przemysłowych , podobnie jak ruch - to dobry pomysł. Sama zasada oczyszczenia organizmu nie tylko z pasożytów ale też metali ciężkich czy innych zanieczyszczeń chemicznych, smogu elektronicznego, hałasu,stresu jest super. Oczywiście - trudniej to wszystko osiągnąć czy realizować. Poza tym pozostaje pytanie: żyć zdrowo (mam na myśli np sposób odżywiania, pobyt w określonych miejscach) czy może mniej zdrowo, ale bardziej szczęśliwie - czyli od czasu do czasu zjeść coś mniej zdrowego (i nie mieć z tego powodu wyrzutów sumienia), umieć bywać z ludźmi (i nie mieć fobii zarażenia pasożytami). W każdym razie uważam, że jeśli uda się komuś zachowując rozsądny sposób życia korzystać jednocześnie z urządzeń wspomagających typu zapper, alkalark czy urządzenie wytwarzające fale milimetrowe (tych urządzeń jest zresztą bardzo dużo) to naprawdę w sposób znaczący może poprawić jakość swojego życia.
soel

Postprzez Mona Cz paź 30, 2008 11:12 am

do hall: kuracja Siemionowej pomogła mi pozbyć się uporczywych i nawracających grzybic układu płciowego, zniknęły bóle żołądka spowodowane nadżerką w błonie śluzowej (czy nie ma nadżerki sprawdzę jak będę na badaniu, ale sądzę że tak), nie mam problemów z przeziębieniami, anginami i infekcjami a byłam osobą bardzo chorowitą, po lewatywach z pierwszej kuracji zniknął problem hemoroidów, psychicznie jestem mnie rozdrażniona, wymęczona i więcej się uśmiecham (pasożyty niesamowicie wpływają na naszą psychikę i zachowania-widzę to również po dziecku). To mogę wymienić tak ad hoc, ale zmieniło mi się w ogóle podejście do żywienia (nie stosuję cukru tylko stewię i miód, żywienie rozdzielne i zajadam się cały czas kaszami z dodatkami:), zrozumiałam że muszę dbać nie tylko o higienę zewnętrzną ale i wewnętrzną.
do soel:święta racja! Umiar i rozsądek przede wszystkim i to we wszystkim co robimy. Trudne, ale trzeba próbować. pozdrawiam
Mona

Postprzez Dorka Pt paź 31, 2008 10:13 pm

Mona, a jaką dawkę dehelmintyku podawalaś swojemu dziecu, taką jak dla dorosłych? Ja mam 12-stolatka, któremu też chcę zrobić to oczyszczanie, ale nie wiem, czy podawać to wszystko(tabletki też) tak, jak jest w książce. Czy Twój syn miał może włosogłówkę? Robiłaś mu kąpiele z ziołami, a jeśli tak, to z jakim skutkiem.
Będę wdzięczna za odpowiedź.
Dorka

Postprzez Mona N lis 02, 2008 8:13 pm

Dorka, dawałam synowi takie dawki jak są w książce Siemionowej, a nawet większe. W drugiej części kuracji, nie podawałam dehelmintyka nr 2, tylko cały czas dehelmintyk nr 1 i kąpiele robiłam też z tego dehelmintyka (w trakcie kuracji Siemionowej). Napar do picia robiłam z 2 łyżeczek ziół i zalewałam 200 ml wody. Robiłam tak dlatego, że u dziecka zarobaczenie było ogromne. Tabletki podawałam wszystkie, w ilości jak dla osoby dorosłej (ja tak brałam jak syn).
Tak, syn miał również włosogłówkę. Spróbuj robić kąpiele z ziół. Do kąpieli zioła dostępne są m.in. w sklepie Igya. Kąpiele te są polecane szczególnie w leczeniu włosogłówki. Mój syn po serii tych kąpieli (4 kąpiele co 2 tyg.) nie miał już włosogłówki, ale łapał na to miejsce inne świństwo. Kąpiele robiłam wg. wskazówek lekarza, ulotka dołączana jest do ziół. Rada praktyczna - jak robaki wychodziły w okolicy twarzy i szyi (z przodu) ściągałam je kawałkami twardej gąbki (nie używałam w tych miejscach maszynki), nie goli się pleców w okolicach płuc żeby wychodzące robaki ich nie uszkadzały (tak mi powiedział lekarz). Spróbuj może najpierw kąpieli z goleniem, a jak nie będzie rezultatu kurację Siemionowej. Wszystko zależy w jakim stanie jest Twój syn i jakie ma robaki, czy to jest "tylko" włosogłówka?
Mona

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kuracja Nadieżdy Siemionowej – opinie, doświadczenia