Diety na różne choroby

Jeśli masz przepisy kucharskie na zdrowe potrawy (np. kuchni rozdzielnej czy wegetariańskiej), możesz się podzielić ciekawymi patentami na dania narodowe lub znasz miejsca, gdzie można kupić dobre produkty spożywcze, pisz tutaj.

Diety na różne choroby

Postprzez RMB So lut 07, 2009 1:22 pm

Czekam na propozycje ;) .
Tu moje ;)
Nowotwory-dużo związków potasu,mało związków sodu-jak tu widać http://www.drnatura.pl/mafia_naukowa.htm czasami nawet nie trzeba nic dodatkowo stosować :lol: .Chociaż w przypadku takiej choroby radzę też stosować co innego na wszelki wypadek ;) .
Osteoporoza i podobne problemy z kościami-dużo związków wapnia,magnezu,fosforu,krzemu oraz mikroelementy mogą być ważne ;) .
Kamienie nerkowe-zwykle oznacza to niedobór związków magnezu lub nadmiar puryn ;) .
Oczywiście jak komuś sie nie podoba że niekompletne opisy to mogę coś dopisać ;)
Ostatnio edytowano Pn lut 16, 2009 9:29 pm przez RMB, łącznie edytowano 1 raz
RMB

Re: Diety na różne choroby

Postprzez moonelff So lut 14, 2009 11:09 pm

odnosnie nowotworów -myślę,ze zasadnicza kwestia jest unikanie: bialego cukru, bialej maki, generalnie weglowodanow,a takze wszelkich slodyczy, ciast, napojow slodzonych "sztucznych soczkow"-czyli...prawie wszystkich dostepnych...no... moze poza jednodniowym-marchewkowym( o ile jeszcze sa dostepne w Pl);
nie wolno tez spozywac serow tzw: plesniowych,bo jak wiadomo nowotwor to rozrost grzybow Penicilium, Aspergillus w organizmie ludzkim,zas owe sery zawieraja juz te "stwory".
Natomiast w ksiazce "Cudowne kuracje" byla mowa o jak najnizszym poziomie bialek, by zbednie nie obciazac organizmu, ktory stale walczy z toxynami produkowanymi przez guzy nowotworowe.
w ogole w tej materii bardzo goraco polecam ksiazke Anatola Rybczynskiego traktujaca o jonach krzemu, ktorymi to ow chirurg onkolog- skutecznie leczyl wszelkie postaci raka. Zakladal on bowiem,ze guz nowotworowy to polaczenie ciala grzyba Penicilium z krzemem, stad zaczal stosowac leczenie jonami krzemu, traktujac je jako lek homeopatyczny ( podobne leczyc podobnym),pozdrawiam
moonelff

Postprzez Roman N lut 15, 2009 11:31 am

Moonelff!Forum o Rybczyńskim to http://www.pozytywnewibracje.com.pl Co do diet wegetariańskich i vege to mam do nich ido biesa pytanie.W jakich produktach spożywacie witaminę B12 ?
Roman

Postprzez Dorka N lut 15, 2009 12:48 pm

Nie jestem Bies, ale odpowiem, że z tym jest problem. Sama przeszłam na tą dietę i często cierpię na brak tej witaminy, mam zajady. Wiem, że B12 występuje w mleku i jego kwaśnych produktach, jajach, serach i kwaszonych warzywach. Ja akurat nie spożywam nabiału i to źródło mam odcięte. Zaczęłam stosować -ratować się witaminą B-complex.
Dorka

Postprzez bies.. N lut 15, 2009 4:13 pm

a szkoda,szkoda,chemia dobrze zrobi,ale komu :?: Rozsadniej by bylo tak,jesc wiecej roznego rodzaju orzeszkow,slonecznik,a duzo vitaminy B12 ma SPIRULINA.A tak naprawde to brak roznego rodzaju vitamin jest przesada i robieniem KASY,wystarczy zmienic sposob odzywiania dolozyc do niego wiecej ziolek-oczywiscie surowych,jako dodatek do salatek-oczywiscie surowych,olej na zimno tloczony i po pewnym czasie bedziecie tryskac zdrowiem :lol: wystarczy tylko miec takie pragnienie,gdyz nie wystarczy tylko chciec powinno sie tez cos zrobic w tym kierunku.
Jezeli pragniesz COS od siebie otrzymac to powinno sie tez COS z siebie DAC ;)
.....my jestesmy nauczeni tylko brac i zapomnielismy ze mamy jeszcze cos takiego jak rozum i wolna WOLE
po za tym w przyrodzie nie ma odzielnych vitamin-zadnych,tylko w polaczeniu z innymi skladnikami i vitaminami
:mrgreen: oczywiscie mam na mysli pochodzenie organiczne,gdyz to daje Nam tylko zdrowie-ZYWE POZYWIENIE :) ZYCIE I ZDROWIE
bies..

Postprzez RMB Pn lut 16, 2009 9:35 pm

Dorka napisał(a):Nie jestem Bies, ale odpowiem, że z tym jest problem. Sama przeszłam na tą dietę i często cierpię na brak tej witaminy, mam zajady. Wiem, że B12 występuje w mleku i jego kwaśnych produktach, jajach, serach i kwaszonych warzywach. Ja akurat nie spożywam nabiału i to źródło mam odcięte. Zaczęłam stosować -ratować się witaminą B-complex.

Akurat to nie sa objawy niedoboru witaminy B12 :P .Ale ja mam wrażenie że mam niedobory tej witaminy mimo tego że nie jestem jaroszem :roll: .A co do tych niedoborów to nie należy przesadzać i pisać o robieniu kasy :P .Oczywiście chcą zarobić ale to nie jest z tym związane :P .Niestety ale wiele witamin jest deficytowych w normalnej diecie albo pozornie niedeficytowych jak np. witamina B12 :roll: .
RMB

Postprzez bies.. Wt lut 17, 2009 1:17 am

To jest tylko robienie KASY,jak z wieloma jeszcze innymi sloganami jak np.:szczepienie przeciw grypie,kurzej grypie,itd.
RBM-W diecie napewno sa deficyty w witaminy,jednak w zdrowym sposobie odrzywiania napewno NIE,a teraz podaje adres:
http://www.bfgev.de/index.php?option=_wrapper&1temid=51
bies..

Postprzez Dorka Wt lut 17, 2009 3:14 pm

Bies, chyba będziesz nam tłumaczył co niektóre teksty niemieckie, bo moja znajomość tego języka jest kiepska, zatrzymała się na egzaminie maturalnym, a było to daaawno. :cry:
Witaminy z grupy B wytwarzane są w procesie syntezy w jelicie grubym pod działaniem bakterii coli. Jeśli więc zażyjemy sobie antybiotyk, to niszczymy te bakterie i cierpimy na awitaminozę tych witamin.
Zajady i inne zaburzenia w strukturze komórek błony śluzowej są spowodowane brakiem witamin z grupy B, czy to B6, czy B12 i tak trzeba je dostarczyć z pokarmem i mieć zdrową florę bakteryjną jelita grubego.
Fakt, bies, ja zbyt mało zajadam orzechów i nasionek na surowo :(
Dorka

Postprzez bies.. Śr lut 18, 2009 12:05 am

Dorka...mozna tlumaczyc tekst bezposrenio na google,a jezeli to nie pomoze to przetlumacze.
bies..

Postprzez helfi Śr paź 13, 2010 9:28 am

Dorka napisał(a):Nie jestem Bies, ale odpowiem, że z tym jest problem. Sama przeszłam na tą dietę i często cierpię na brak tej witaminy, mam zajady. Wiem, że B12 występuje w mleku i jego kwaśnych produktach, jajach, serach i kwaszonych warzywach. Ja akurat nie spożywam nabiału i to źródło mam odcięte. Zaczęłam stosować -ratować się witaminą B-complex.

pseudoratowanie się chemicznymi wspomagaczami to tak naprawdę najgorsze absolutnie co możesz zrobić... tak w ogóle, to sprawdź składy niektórych leków, zdziwiłabyś się na pewno, ale spora całkiem część nich zawiera składniki odzwierzęce!...
przypomniała mi się anegdotka o koledze, mocno początkującym wegetarianinie - zaczęły mu się rozdwajać paznokcie i końcówki włosów, a pamiętał, że jak był mały, to jego mama na tę dolegliwość kazała mu jeść dużo galaretek, więc i tym razem jadł i jadł i dopiero znajoma uświadomiła mu, że galaretka zawiera żelatynę, która wiadomo skąd się bierze przecież, LOL :D
helfi

Postprzez golosz Śr mar 09, 2011 7:30 pm

A nie myśleliście o stosowaniu jakiś suplementów diety? Wydaje mi się, że nie wszystkie są zupełnie pozbawione sensu i część ma jakieś tam pozytywne właściwości. Jakby co to w aptece za grosze w płocku na królewieckiej jest spory wybór suplementów diety w bardzo dobrych cenach
golosz

Postprzez trstena Cz kwi 07, 2011 4:00 pm

Zgadzam się. Niektóre suplementy diety stosowane z umiarem potrafią przynieść pozytywne efekty. Mam tu na myśli wszelkiego rodzaju preparaty witaminowe ( centrum ) czy te poprawiające wygląd skóry, włosów i paznokci ( dromin czy skrzypovita ). Faktycznie ostatnio musieli obniżyć ceny, bo również to zauważyłam. W aptece za grosze w manufakturze łódzkiej w której zwykle robię zakupy ceny większości suplementów spadły o kilkanaście %
trstena

Powrót do Zdrowa Kuchnia