CHLEB typu KR-IRL, to czysta biologicznie; ENERGIA !!

Jeśli masz przepisy kucharskie na zdrowe potrawy (np. kuchni rozdzielnej czy wegetariańskiej), możesz się podzielić ciekawymi patentami na dania narodowe lub znasz miejsca, gdzie można kupić dobre produkty spożywcze, pisz tutaj.

Re: C H L E B typu KR-IRL, to czysta biologicznie; ENERGIA !!.

Postprzez bies.. Pt mar 27, 2009 6:50 pm

..tak naprawde to nie wiem skad sie urwales,piszac takie bzdury.Od kiedy chleb jest zdrowy :?: W dodatku o takim skladzie,to czysty kit dla naszego organizmu.Napewno szukasz kolejnych ofiar zdrowia probujac cos tam :twisted: zdrowego :twisted: sprzedac.
bies..

Postprzez Dorka Pt mar 27, 2009 8:55 pm

Bies, o tym chlebie dużo się pisze i mówi w Instytucie Naukowo- Badawczym im. Prof. Lorenca w Krakowie.
To Oni opracowali nowy poradnik zywienia, pracując nad nim prawie 38 lat. Wydali książkę i mają dużo zwolenników. Najpierw przeczytaj http://www.magdalirl.yoyo.pl/index6.php
Dorka

Postprzez bies.. So mar 28, 2009 6:27 pm

.........powiem tak,szkoda czasu na czytanie :!:
.....a pan profesor niech je go sobie sam.Instytuty sa po to aby cos robily skoro otrzymuja za to duze pieniadze na bzdury,ale tak to juz jest na tym pieknym swiecie.Pieniadze tez maja na reklame,dlatego duzo sie o tym pisze.To ze CHLEB nie jest zdrowy to na ten temat sie nic nie pisze,gdyz na to nie ma juz pieniedzy.Czy jest jakis instytut,ktory takie badania prowadzil,napewno tak tylko nie wolno bylo tego opublikowac,zreszta jak wiele zeczy na tym swiecie.
Jedynym zdrowym chlebem jezeli mozna go tak nazwac jest tzw.chleb- Essena,ktory robi sie z kielkow zborzowych,mieli sie je,formuje w cienkie placki i suszy na sloncu lub w piekarniku temperatura do 45°C.Dlaczego ten chleb jest zdrowy???dlatego ze nie zawiera SKROBI i nie poddany jest obrobce cieplnej-wypiekany w piecu piekarskim jak wszystkie pieczywa i tegoz rowniez profesora z jego instytutem.Kielki zborzowe to juz warzywo ;)
:geek: to ze maja duzo zwolennikow to sie nie dziwe,gdyz ludziom brakuje wiadomosci i wierza kazdemu profesorowi lub innemu uczonemu,gdyz on WIE :?:
...to ze NAS oszukuje sie na kazdym kroku to widza tylko ONI,gdyz z tego wspaniale zyja i z naszej wlasnej glupoty,gdyz wirzymi IM bez konca.Moze dobrze by bylo aby zapalila NAM sie w koncu ta :idea: i oswiecila nasze umysly.To ze pracuje ten instytut od wielu lat to o niczym jeszcze nie swiadczy,lecz nad czym???????????????????????????????????? to moze jest wazne.Jak do tej pory to szkoda tylko czasu i pieniedzy.
bies..

Postprzez Dorka So mar 28, 2009 11:13 pm

bies, czasami warto czytać.....Jeśli jednak nie masz na to ochoty, to ja cytuję fragment, by obalić twoje zarzuty, iż nikt inny poza Tobą nie potrafi głośno powiedzieć, że chleb jest szkodlowy..
"Przypominamy jednocześnie, że chleb dostępny w handlu nie tylko zawiera ogrom trujących nasze organizmy toksyn (polepszacze smaku, konserwanty, sztuczne barwniki, spulchniacze), to składa się również z mało wartościowej mąki i sztucznie wyhodowanych drożdży, co czyni rzekome jego wartości odżywcze bardziej przekazem marketingowym niż identyfikuje produkt jako biologicznie korzystny dla organizmu, którym zdecydowanie nie jest !

Należy też dodać, iż chleb pszenno-żytni podnosi poziom cukru we krwi po jego spożyciu bardzo wysoko (jak biały cukier), a gloryfikowany chleb razowy z dodatkiem przyciemniającego go karmelu również podnosi wysoko poziom cukru we krwi po spożyciu, co uzasadnia i tłumaczy rozszerzanie się nie tylko plagi otyłości, ale również cukrzycy typu 2.

Wszystkie rodzaje mąki tj. pszenna, żytnia, orkiszowa i inne w procesie ich obróbki (przemiał ziarna) zmieniają strukturę, co skutkuje rozerwaniem wiązań międzycząsteczkowych w skrobi, powodując tym samym szybsze i w większej ilości uwolnienie się glukozy do krwi. Taki stan rzeczy powoduje, co oczywiste, podniesienie się poziomu cukru (we krwi) po spożyciu takiego pieczywa, do wartości porównywalnej z wartością cukru białego tj. sacharozy."
Dorka

Postprzez bies.. Pn mar 30, 2009 3:20 pm

Dorka,nie pragne wdawac sie w zadne pyskowki lub nieporozumienia.Chleb obojetnie w jakiej postaci nie jest pozywieniem dla NAS,czy to komu pasuje czy nie.Wszystkie zborza maja do 70% cukru,orkisz najmniej do 30% mam na mysli te z ktorych wypieka sie chleb.Temperatura powyzej 45°C zabija wszystkie zywe substancje,a pozostaje tylko kit jak z wszystkich chlebow,a to ze do innych dodaja jeszcze inne swinstwa to wszystkim nam wiadomo.Kupujacych jednak nie brakuje,prawda.Po za tym ryz,nie rosnie w naszej szerokosci geograficznej,kasza oprucz gryczanej zawiera skrobie+cukier,wiec jakie to dobrodziejstwo ten NOWY :? CHLEB,jedynie ze wymyslil go Pan profesor w jedym z instytutow zywieniowych po 38 latach pracy?????????????
Mysle ze na tym zakoncze ten temat o CHLBIE nie powszednim,ktory nie istnieje.Przynajmniej dla mnie,pozdrawiam ;)
bies..

Postprzez bies.. Śr kwi 01, 2009 5:14 pm

...Oksana CASEY......... jeszcze tylko jedna wzmianka z mojej strony jezeli chodzi o Twoje wpisy!
Proponuje o zapoznanie sie z trescia ksiazki "Der Gross Gesundheits-Konz"(Duzy Poradnik Zdrowia-Konz).Ur medycyna pokonuje takie choroby jak rak,reumatyzm,otylosc,alergie oraz chroniczne niedomagania,ksiazke wydalo wydawnictwo Univeritas-Autor
Franz Konz,ktory sam wyleczyl sie z raka.
Nastepna ksiazka"Leben ohne Brot"(Zycie bez Chleba) wydawnictwo-Selecta,Autor Dr.med.Wolwgang Lutz.Ksiazka po zmianach zostala wowczas wydana dla kregu lekarskiego.
Mysle ze to na tyle,pozdrawiam!
bies..

Postprzez jagodzianka Cz cze 04, 2009 10:30 pm

bies,a czy te ksiazki o ktorych wspominasz sa wydane w jezyku polskim?

Masz calkowita racje co do odzywiania,ale nie masz jej co do jedzenia.Ludzie nie chca sia zastanowic nad tym co robia z siebie poprzez nieprawidlowe odzywianie,bo mysla tylko o jedzeniu i dla jedzenia zyja,tj."zyja ,aby jesc",a nie jedza(odzywiaja sie),aby zyc.I tak jak Diamond w swojej ksiazce napisal,ze" wszystko co nie jest nabite gwozdziami, miesci nam sie w ustach i troche smakuje to zjemy" bez zastanawiania sie nad konsekwencjami takiego sposobu zycia.Zakwaszajac organizm do takiego stopnia,ze nie moze on sobie z tym poradzic padamy ofiara patogennych mikroorganizmow,ktore rozkladaja nas za zycia.Ale to nie one sa temu winne,a nasze zwyczaje zywieniowe,gdyz stopien zakwaszenia jest dla nich sygnalem do pracy.Rozklad "trupow " jest ich zadaniem na naszej planecie.Inaczej zginelibysmy pod nawalem "smieci".
Nie napadaj tak strasznie na nieuswiadomionych.Przeciez nie mamy za zle dzieciom,ze nie umieja chodzic,bo wiemy,ze predzej czy pozniej naucza sie.Na naszej wspanialej planecie Ziemi mozemy wszystkiego doswiadczac i uczyc sie.ONA dla nas jest jak poligon dla wojska i mamy prawo popelniac bledy.
I tak jak w szkole jedni ucza sie szybciej,a drudzy wolniej tak samo i zyciu.Potrzeba nam nauczycieli,a nikt nim nie zostal nie bedac najpierw uczniem.Ty jestes juz nauczycielem,bo masz doswiadczenie i praktyke i pomoz nam,ale w lagodniejszy sposob. :cry:
jagodzianka

Postprzez Dorka Pt cze 05, 2009 9:58 pm

Mam propozycje, posłuchajcie co mówią uczeni amerykańscy o żywieniu. 8 odcinków, Bies ma dużo racji :)
http://www.youtube.com/watch?v=CtFfYoCl ... re=related
Dorka

Postprzez bies.. Pn cze 22, 2009 4:03 pm

...jagodzianka,niestety jeszcze tych ksiazek nie mozna kupic w polsce.
Jezeli ludzie zyja tylko po to,aby jesc to jest to naprawde bardzo przykre i nie zastanawiaja sie nad skutkami tego co robia sami dla swojego organizmu.Tak to prawda ze to nie jest ich wina,ale nieswiadomosc nie jest wymowka.Nikt w dzisiejszych czasach nie powie nam PRAWDY,gdyz na prawdzie nie mozna zarabiac,jedynie na klamstwie.Poprzez oszustwa i wojny ludzie dorobili sie majatkow,lecz nikt tego nie dokonal poprzez uczciwa prace i mowienie prawdy,ci ktorzy to probowali kiedys konczyli na stosie,a dzisiaj stosuje sie inne metody. Pranie ludziom mozgu,poprzez reklamy,piekne opakowanie,itd.Jest tego naprawde bardzo duzo,skoro ten swiat funkcjonuje w ten,a nie w inny uczciwy sposob i to od tysiecy lat.Ja tez nie napadam na nikogo,mowie jedynie prawde i nic wiecej,a my nie jestesmy przyzwyczajeni do tego wiec nam sie wydaje ze ten ktos napada w taki czy inny sposob.To jedynie kwestia odbioru przez nas samych wypowiedzianych slow przez kogos innego-interpretacja,odbior pozytywny lub tez nie.
Mysle ze sie usmiechniesz,gdyz tak naprawde nie ma powodu do zmartwien i niezadowolenia.Smiech to juz polowa sukcesu ;) :lol: :lol: :lol:
bies..

Postprzez jagodzianka Pn cze 22, 2009 4:54 pm

bies,dzieki za Twoja madra wypowiedz,gdyz masz sluszna racje jesli chodzi o manipulacje ludzmi i to,ze sie teraz stosow nie stosuje,a wlasnie pranie mozgow i to w tak dobitny sposob,ze trudno tego nie zauwazyc,ale gro ludzi tego nie widzi,a moze poprostu nie chca widziec,bo tak jest latwiej,ale nie lepiej i masz wiele racji mowiac,ze nieswiadomosc nie jest wytlumaczeniem sie i nie mozna jej stosowac jako wymowke,bo rachunek za niwiedze i tak trzeba bedzie zaplacic wczesniej czy pozniej,a niektorzy to juz placa to jest wlasnym zdrowiem.
Kiedy zdrowie szwankuje wtedy zaczynamy sie zastanawiac i poszukiwac tego przyczyny i tak pomalu znajdujemy to co nam jest potrzebne,a przedewszystkim informacje,ktore zaczynamy stosowac w praktyce.
Naturalnie,ze sie usmiecham,bo mi nie chodzi o mnie,ale o tych niewiedzacych....,dla nich sposob w jaki piszesz jest odbierany tak,a prawde mozna i trzeba mowic,tylko zwrocic uwage jak.
Zamartwiac sie to juz wogole nie ma co,bo ten klamsko-zlodziejski system chyli sie ku upadkowi IDZIE NOWE wielkimi krokami.Matka Ziemia podnosi swoje wibracje,a my razem z nia czy jestesmy tego swiadomi czy nie,ale mysle,ze lepiej byc swiadomym,bo wtedy mozna zobaczyc piekne zmiany,ktore nastepuja i byc z tego powodu szczesliwym,choc zycie nie szczedzi nam razow to jest je bardzo latwo znosic wlasnie z usmiechem i zadowoleniem na twarzy.

Nie wiem czy slyszales o inedii?
Ciekawa teoria i wiem,ze jest prawdziwa,ale to nastepny krok w ewolucji czlowieka na bogo-czlowieka.
W Warszawie odbedzie sie seminarium swiatla i DIETA PRANICZNA(odzywianie sie swiatlem czyli czysta energia i to odzywianie nazywaja inedia).
A czy wiesz,gdzie oprocz Niemiec mozna te ksiazki dostac?PozdrawiamJ. :P
jagodzianka

Postprzez bies.. Pn cze 22, 2009 5:14 pm

:lol: moze nie te tytuly,ktore przytoczylem lecz inne w jezyku ang.,kiedys podalem dosyc obszerna liste lub link odnosnie ksiazek,poszukaj troszeczke na forum.Jezeli nie znajdziesz to postaram sie cos podac,ale to troszeczke potrwa- o cierpliwosc prosze.Pozdrawiam ;)
bies..

Postprzez jagodzianka Cz cze 25, 2009 10:57 pm

:cry: bies w j,angielskim :?: tego mnie w szkole nie uczyli :!: Ja za czasow komuny chodzilam do szkoly,a wtedy byl tylko rosyjski do wyboru i ten jezyk znam b.dobrze niemal jak polski.
Podaj prosze numery ISBN tych ksiazek,to moze cos znajde w innym tlumaczeniu.Z niemieckim to moze sobie poradze,ale to musze sama sprawdzic,czy strawie.W kazdym badz razie dzieki.
jagodzianka

Postprzez bies.. Cz cze 25, 2009 11:53 pm

Postaram sie podac Ci pare numerow ISBN tych ksiazek.Ja tez uczylem sie w szkole rosyjskiego,ale on przeksztalcil sie po pewnym czasie na bardziej niemiecki.Ten mi jakos pozostal bardziej w glowie,ale bede sie moze jeszcze doksztalcal w rosyjskim.Bylem przed dwoma laty w Rosji i nie moglem odzalowac ze go tak zlekcewazylem,a rosjanie to wspaniali ludzie.Prosze nie brac pod uwage polityki i politykow,gdyz to odzielny calkiem temat,zreszta jak i w polsce.Po prostu inne swiaty-powiedzialbym nawet ze chore i wymagajace leczenia.
bies..

Postprzez jagodzianka Pt cze 26, 2009 8:47 pm

o ja rowniez bylam tam 2 lata temu,ale z jezykiem nie mialam trudnosci,bo za komuny jezdzilam tam dosc czesto i doszlifowalam ten szkolny.Rzeczywiscie,ze sa to wspaniali ludzie otwarci, b.goscinni no i slowianscy,a slowianska dusza to......wiadomo jest sentymentalna.A gdzie byles? Bo ja w Nizgorodzie(dawniej Gorki-miasto zsylek i zamkniete BYLO!)To narazie czekam na numery.Pozdrawiam
jagodzianka

Postprzez bies.. Śr lip 22, 2009 7:33 pm

......bylem nad morzem Czarnym-Gelendzyk
a teraz mam link dla Ciebie i nie tylko z ksiazkami w j.niemieckim
http://www.vegetarische-initiative.de/buchtipps.htm
http://www.dieta-dabrowska.pl
jest zo strona o zdrowym odzywianiu Owocowo-Warzywna ;)mysle ze bedziesz zadowolona,pozdrawiam
Przepraszam Cie bardzo,zapomnialo mi sie wklepac literki "a",ale teraz juz mona strone otworzyc ;)
Ostatnio edytowano Pn wrz 07, 2009 5:55 am przez bies.., łącznie edytowano 2 razy
bies..

Postprzez jagodzianka N sie 16, 2009 4:51 pm

BIES dzieki za te linki,ale na 1 nie moge wejsc.
jagodzianka

Postprzez bies.. Pn wrz 07, 2009 5:56 am

...............juz mozna,zmienilem,jeszcze raz przepraszam ;)
bies..

Postprzez bies.. Pt wrz 11, 2009 6:38 pm

OksanaCASEY napisał(a):__PODPOWIEDŹ:
Zobacz jednak i odsłuchaj, najnowsze EKRANIKI z nagraniami DŹWIĘKOWYMI, ze strony;
Wg mnie są ŚWIETNE i na czasie!!
Sądzę, że coś wyjaśniają, może NAM i Tobie pomogą w realnej ocenie __RZECZYWISTOŚCI !!
Omawiany przez Nas temat dużo zyska dzięki temu przekazowi.
Chodzi o tzw. __INDEKS ŻYWIENIOWY.
Pozdrawiam Ciebie i WSZYSTKICH :lol:

Jakos nie potrafisz zaprzestac
prac MOZGI innym,reklamujac to co reklamujesz na tym Forum.
Napewno wychodzisz z zalozenia ze 100 razy klamstwo za 101 jest prawda,w tym masz racje.Stosuja to wszyscy ktorzy reklamuja swoje towary-klamiac,gdyby powiedzieli prawde to nikt by ich nie kupil.Takie jest dzisiaj prawo-prania mozgow wszystkim i przez wszystkich.Wazne ze GORA pieniedzy sie nie zmniejsza tylko rosnie w zaskakujacym tempie,jak rownierz glupota ludzka.Mysle ze ksiazki,ktora Ci polecilem nie przeczytalas i brniesz dalej w to bagno zabierajac innych.
bies..

Postprzez jagodzianka N wrz 13, 2009 1:37 pm

bies! nie przepraszaj,wybaczylam Ci,bo robic bledy jest rzecza ludzka(wszyscy je popelniamy),a wybaczac boska
co dla nas ludzi nie jest tak latwo,ale jak sie czlowiek przyzwyczai to jest bardzo latwo.
Wlasnie przejrzalam globalnie te tytuly i jedenz nich jest mi znajomy,a jest to ksiazka Diamondow(oni sa wielkim autorytetem dla mnie w sprawie odzywiania),bo to co napisali 30 lat temu,to nowe badania sa tylko potwirdzeniem ich teorii.Dzieki przejrze dokladniej gdy bede miala wiecej czasu,a tymczasem do uslysznia i wszystkiego najlepszego w tych nielatwych czasach transformacji i zmian z nia zwiazanych. :D smiejmy sie,bo smiech jest dobry na wszystko.Pa.
jagodzianka

Re: CHLEB typu KR-IRL, to czysta biologicznie; ENERGIA !!

Postprzez bies.. Pt lut 19, 2010 11:43 am

Znow na Forum?...jestes ladna jezeli to Ty,ale w dalszym ciagu PUSTA.

Naprawde nie wiem skad bierzesz te rewelacyjne wiadomosci,ale to mniej wazne.
Mysle ze Ci ktorzy naprawde dbaja o swoje zdrowie nie biora Twojej "REKLAMY" pod uwage.
Jest to trudne w dzisiejszych czasach,lecz co niektorym oczy sie coraz bardziej otweraja :shock:

Mleko ukryta trucizna
http://www.youtube.com/watch?v=KJkSLqYo ... re=related

Spożywcze trucizny - poczatek końca naturalnego jedzenia
http://www.youtube.com/watch?v=2r6h1Kpw ... re=related

Farmaceutyczny Wałek WHO - Kasacja Europy
http://www.youtube.com/watch?v=sHh3Yek0 ... re=related

Jedzenie ma znaczenie
http://www.youtube.com/watch?v=sNcF_f5s ... re=related

Przełom - Inspirujący Film o Diecie Witariańskiej
http://www.youtube.com/watch?v=1roi45o0 ... re=related

Skazany za pestki moreli, B17
http://www.youtube.com/watch?v=RwLZpTx- ... re=related

Profesor Majewska o szczepionkach
http://www.youtube.com/watch?v=6qauuiKy ... re=related

Moze co niektorym otworza sie naprawde OCZY,a jest tych filmow bardzo ciekawych wiele.

Pozdrawiam i zycze przyjemnego odladania,moze nie tylko ;)
Ostatnio edytowano Pt lut 19, 2010 1:40 pm przez bies.., łącznie edytowano 2 razy
bies..

Następna strona

Powrót do Zdrowa Kuchnia