kąpiele

Być może znasz jakieś zdrowotne sekrety babci lub dziadka? Albo znalazłeś na strychu stare, przykryte kurzem książki o zdrowiu i uznałeś, że warto opowiedzieć tu o takich dawno zapomnianych metodach? A może masz własne pomysły i patenty, które mogą pomóc innym? Tu śmiało możesz je zamieścić.

kąpiele

Postprzez robakzkomputera So lut 23, 2008 9:19 pm

kąpiele w słomie owsianej,grochowej,lub w ziołach bonifratów wyłarzą robaki ale tylko u małych dzieci przez skurę ;czytałem na ten temat dużo dobrego
robakzkomputera

Re: kąpiele

Postprzez escondidos So lut 23, 2008 9:33 pm

A jak to sie dokładnie robi?
escondidos

Postprzez robakzkomputera N mar 02, 2008 9:02 pm

zioła BOnifratów to najprawdopodobniej orzech+macerzanka+tatarak+skrzyp+uczep leśny----2xgarśćzalać woda got.10min.odstawić na 30min.;kąpać się min.9x co drugi dzień,najlepiej jak jest pełnia w tedy robaki jajeczkują,trzeba posmarować ciało miodem jak się pojawi coś np.czarna głowka to posyp mąką wtedy się skleją i nie cofną potemzeskrob nożem jakoś tak pare matek opisywało że super że widziały inne że nie miały nic żadnych efektów jak to na ogół bywa ,takie zioła można też kupić w vegamedica
robakzkomputera

Postprzez slovak Cz mar 20, 2008 10:57 pm

Robak zkompuetra: robiles soebie takją kąpiel? Gdzies wyczytałem ze to działa tylko na osoby które mają cienką, skórę
slovak

Postprzez robakzkomputera So mar 29, 2008 5:43 pm

czytałem o tym na forach ,śledziłem dialogi matek ratujących swoje dzieci,na wielu forach i wiele mam pisało o efektach ,wiele też nie,,cienka skóra to chodzi o dzieci i jak piszą to jedynie dziecią wychodzą robale
robakzkomputera

Postprzez escondidos N kwi 20, 2008 9:13 pm

Słyszałem, ze to co wyłazi to podobno włosogłówka
escondidos

Postprzez ceba Wt maja 27, 2008 7:24 pm

Nie tylko z dzieci wyłażą ,widziałam na yutube jak wyłaziły
z twarzy faceta -ciekawe czym posmarowali .
Widok dość szokujący
http://pl.youtube.com/watch?v=3gqa18ubE ... re=related
ceba

Postprzez Witaminka N cze 22, 2008 11:42 am

Tak, ta kąpiel jest na włosogłówkę. To opis wykonania kąpieli oraz skład mieszanki ziołowej, który otrzymuje się w klinice Vega Medica w Warszawie.

Skład: (torebka 50g)

-ziele macierzanki
-jaskółcze ziele (glistnik)
-ziele przywrotnika
-owies zwyczajny
-korzeń żywokostu

24 godziny przed zabiegiem dieta bezcukrowa.
Zaparzamy 2 torebki ziół w 3 litrach wrzącej wody, pozostawiamy do nasiąknięcia przez pół godziny, wlewamy do wanny lub wanienki, uzupełniając niewielką ilością wody. Temperatura kąpieli dość ciepła. Wsadzamy pacjenta do wanny, dobrze jest , aby przez kilka minut leżeć w ziołowej kąpieli z równoczesnym polewaniem całego ciała. Do oddzielnych spodków dajemy sztuczny miód i mąkę pszenną. Bierzemy na dłoń troszkę miodu i maki, rozcieramy miedzy dłońmi, smarujemy (wcieramy) w strefę pleców, a następnie spłukujemy ziołami z wanny. Czynność powtarzamy kilkakrotnie. Po kilkunastu ruchach na skórze w porach pojawiają się pasożyty, które jak igiełki pokrywają strefę oczyszczaną, wówczas maszynką do golenia lub nożem z ząbkami, ścinamy , golimy je i spłukujemy ziołami. Czynność wykonujemy tak długo, aż pasożyty przestaną wychodzić. Dalsze oczyszczanie przeprowadzamy w identyczny sposób w strefach; szyi (tylko strony boczne), szczególnie okolice węzłów i ślinianek, twarzy i kończyn górnych od barku do łokcia. Na strefie twarzy i szyi nie używamy maszynki do golenia (szczególnie kobiety i dzieci). Podczas zabiegu utrzymywać dość ciepłą temperaturę wody w wannie, uzupełniając co jakiś czas wrzątkiem. Po zakończeniu czynności, pacjenta kąpiemy, podajemy do wypicia herbatkę z mięty i pokrzywy z dodatkiem soku z czarnej porzeczki.
Zabieg powtarzamy co 1-2 tygodnie, aż do skutku.

We wszystkie zioła, bez problemu można zaopatrzyć się w zielarni.

Osoby dorosłe ze względu na grubość skóry powinny najpierw wymoczyć się porządnie w ciepłej/gorącej kąpieli, aby otworzyć pory skóry. Czytałam kiedyś forum dzieci.org na temat tej kąpieli. Jest nawet jakaś kobieta, która wykonuje je odpłatnie dzieciom, do niej niektórzy rodzice specjalnie jeździli.
Witaminka

Postprzez Mona Pt lip 25, 2008 12:40 pm

Robiłam kąpiele ziołowe dziecku dokładnie według tego opisu, który podała Witaminka. Rzeczywiście robaki wychodziły z górnej partii pleców, szyi i tylnej części ramion. Zabieg ten polecił mi lekarz z Natury-Medici. Powtarzałam go wielokrotnie, przynosił poprawę samopoczucia dziecka tylko przy jego ogromnym zarobaczeniu różnymi rodzajami pasożytów to nie wystarczało. Opisałam część swoich doświadczeń przy kuracji Siemionowej :) Widzę że zioła do kąpieli są teraz dostępne w sklepie Igya po niższej cenie niż u innych dostawców, super! Potwierdzam (zgodnie z moimi doświadczeniami), że zabieg eliminuje włosogłówkę.
Mona

Postprzez martttucha Pt sie 26, 2011 2:09 pm

Witam. opiszę Wam swoją historię, a mianowicie naszą bo głownym bohaterem jest mój prawie 3letni synek.
Moje dziecko od pół roku prawie nic nie jadło. nie dało mu się wcisnąć nic poza mlekiem na dzieńdobry. Chodziliśmy po lekarzach, kazali podawać Apetizery i inne tego typu wynalazki nafaszerowane konserwantami ktore suma sumarum nie dały nic. po pół roku wali o obiad....zdecydowałam się na oczyszczające kąpiele w ziołach. Na szczęście okazało się że w naszym miescie (Tomaszów Lubelski) jest kobieta , ktora (ma zarejestrowaną działalność) wykonuje takie kąpiele. Byłam dzisiaj, nie wiem co wyszlo z mojego dziecka ale było tego na prawdę dużo. z pleców i szyi. Mam nadzieje ze to pomoże. A dla wszystkich sceptyków takich kapieli.... powiem jedno. Jeśli ktoś kto ma problem, wszyscy "fachowcy" zwani potocznie lekarzami nie pomagaja to taki człowiek chwyta sie wrecz sposobów o których wsześniej nawet nie chciał słyszeć (ja byłam taką osobą). Kontaktowałam się z osobami ktore mi poleciły tą Panią i one opowiadały że to jest naprawdę skuteczne.
Wyprzedzam tu wszystkich atakujących. NIkt nie golił mojego dziecka żyletką. Ta Pani po prostu scierała te "cuda" gąbeczką. Przyjeżdzają do niej ludzie z różnymi schorzeniami, z końca Polski a nawet zza granicy. jak ktoś ma ochotę to piszcie maila martucha_g@wp.pl a odpowiem na wszystkie pytania.
Ach i nie jest to żadne szamaństwo ani znachorstwo :) nikt nie odmawiał żadnych modłów nad moim synem :D napisałam to bo wiele osób własnie takie ma skojarzenia... Pozdrawiam!
martttucha

Postprzez admin Wt sie 30, 2011 8:03 am

Jak się obecnie czuje dziecko?
admin
Site Admin

Powrót do Babcine recepty